Kuleba má pravdu – už se není o čem bavit…

»Útoky na ruské rafinérie totiž paradoxně vedou ke dvěma událostem. Za prvé, každý útok na rafinérii vede ke zvyšování ceny ropy na světových trzích, takže ropa se začíná prodávat za více peněz, což paradoxně přináší Rusku do kapes více peněz za prodej ruské ropy.

Právě proto Vladimir Putin podle všeho nechává Ukrajincům děravou PVO obranu a nechává je mírně poškozovat ruské rafinérie v doletové blízkosti Ukrajiny. Každý útok a výpadek rafinérie vede ke zvýšení cen ropy, což pomáhá ruské státní pokladně, která dostává vyšší tržby za prodeje ropy na světových trzích. A za druhé, útoky na rafinérie v Rusku poškozují americkou a západní ekonomiku, protože růst cen ropy vede ke zdražování zboží a služeb v USA, což vede okamžitě ke zvyšování inflace v USA a v zemích západní Evropy, protože ropa je na vstupech veškeré výroby a produkce.« (zdroj: aeronet.news, 15. dubna 2024)

»Ukrajinské drony poslední měsíc útočí na ruské rafinérie. A úspěšně. Podařilo se vyřadit z provozu už 14 procent ruských výrobních kapacit. Ale nejsou to jenom vojenské útoky. Kvůli západním sankcím se výrazně prodlužují opravy. Někdy, jako v případě rafinérie v Nižním Novgorodu, museli odstavit celý závod.« (zdroj: irozhlas.cz, 5. dubna 2024)

Na co tím poukazuji zejména? Na blbost českého mainstreamu, hraničící s bezbřehou hloupostí až idiocií. Totožná blahořečení ukrajinským dronům za ataky ruských rafinérií se jako sopel táhnou všemi oficiálními redakčními kolektivy Made in USA a jejich chorými výplody. Jste fakt tolik tupí nebo zaslepení nebo tolik oddaní svým chlebodárcům, že jste už pozbyli veškerou soudnost a do nebes vynášíte něco, z čeho má v konečném důsledku prospěch ruská ekonomika? Dlužno poznamenat, že jen ruská a prospěch výrazný?

V té výše uvedené citaci z Aeronetu jsou nejpodstatnější dvě slova – sloveso »nechává« a příslovce »mírně«… Putin nechává (čili úmyslně) děravou protivzdušnou obranu… a nechává Ukrajince mírně (jen) poškozovat ruské rafinérie.

Že to český mainstream slaví jako obrovský úspěch UK dronů, že k tomu pro ruské rafinérie připisuje katastrofický scénář, to je jiná píseň, navíc tak obehraná, že už skoro není při tom přehrávání slyšet. Kdybych měl od počátku vycházet pouze z »vítězných« informací oficiálních médií, musel bych se dneska sakra divit, jak je možné, že na Ukrajině se pořád ještě válčí, když tamní armáda zaznamenává nad tou ruskou jeden famózní úspěch za druhým? Když to lehce nadnesu – Ukrajinci nemají žádné mrtvé, Rusové všechny – Ukrajinci neztratili žádnou vojenskou techniku, Rusko všechnu atd.

Jenže ono je všechno jinak – ba co dím – opačně jinak. Poslechněte si nechutného žebráka a slizkého vyděrače v jednom Dmytro Kulebu, ministra zahraničí UK. Je to síla…

(překlad: aeronet.news)

Máte pravdu, Kulebo. Ono se opravdu není o čem bavit…

Jan Čech

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Je to nechutný žebrák a slizký vyděrač, ale určitě ne ukrajinský ministr. Možná ještě tak říšský komisař.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy