Macronova eskalace války

Hluboko pod Elysejským palácem v Paříži je prý protiatomový kryt, kde se prý nechá přežít dokonce řada měsíců. Je to možné. Tam se může ukrýt prezident Macron, až přijde odveta z východu. Paříž je však více než dvoumilionové město a s obvody za okružní magistrálou ještě mnohem a mnohem větší. Žijí v ní lidé, kteří nemají pod svými domovy protiatomové kryty a ani se nedokáží rychle přesunout daleko od hlavního města, kdyby přece jen nastal Den X. Co však na nich záleží? Hlavně, že Macron a jeho paní se dostali včas dolů do bezbezpečí.

Může někdy takový scénář nastat? Věřme, že nikoli, ale jestliže jsem správně pochopila projev francouzského prezidenta z pondělních pařížských jednání, pak tato varianta je možná. Těžko se pak bude týkat jen Francie. Aktivity českého prezidenta, vlády premiéra Fialy a zvláště pak ministryně obrany, nás postavily po bok Macronovy Francie do první linie protiruských aktivistů a tedy i možných cílů.

Proč vlastně vyslovuji tyto obavy. Francouzský prezident, hostitel současných jednání, jež dále mají eskalovat válku na východě Evropy, zakryté heslem o pomoci Ukrajině, prohlásil, že nemůže vyloučit vyslání pozemních sil NATO na Ukrajinu. Tam totiž chybějí vojáci, mladí ukrajinští muži ve velikém procentu utekli do zahraničí a žijí z velmi slušných dávek poskytovaných hostitelskými zeměmi. To vše na úkor vlastního obyvatelstva. Ti, o nichž mluvil Macron, by měli bojovat za zájmy jiných, které se jich, tedy také nás, vůbec netýkají.

Macron si zároveň posteskl, že v členských zemích není shoda a že tedy ne všechny státy NATO myslí stejně. Proto v první linii půjdou na východ vojáci zemí, s nimiž Ukrajina podepsala smlouvy o spolupráci. Musíme udělat vše, co můžeme, abychom dosáhli svého cíle, řekl doslova. Uděláme všechno, co můžeme, abychom zajistili, že Rusko nezvítězí, dodal podle listu The Guardian a BBC. Jde tedy o to za každou cenu Rusko porazit, ať to stojí, co to stojí, a území, která momentálně získalo, mu zase vzít a vrátit ho Ukrajině, tedy Severoatlantickému paktu pro vybudování jeho základem. Hlavně jde o Krym, z nějž lze ovládat Černé moře.

Francie má v zapojení do různých konfliktů své zkušenosti. Jinak by nedokázala ze svobodných zemí udělat nesvobodné kolonie, jejichž suroviny a pracovní síly zvýšily životní úroveň v metropoli. Proto se tu žije lépe než třeba v Pobřeží slonoviny. Podobné je to také v ostatních koloniálních zemích. Také zde je dodnes nepoměrně vyšší životní úroveň než v ostatní Evropě a v postkoloniálních státech. V nedávné době začala Macronova země svou válku v Libyi, která znamenala její rozvrat, a vede ozbrojené akce v několika dalších afrických zemích. Ona se také po boku USA podílela na bombardování Srbska, byla v Iráku a podporovala další světovládné cíle Spojených států. Nebýt NATO nikdy by nevzniklo Kosovo, jež se protiprávně odtrhlo od mateřské země Srbska, aby si zde americké ozbrojené síly vybudovaly největší zahraniční vojenskou základnu. K tomu směřuje také akce na východě Evropy.

Ukrajinské vedení nemůže válku vyhrát. Mělo by zasednout k jednacímu stolu a konečně odmítnout válku jako řešení sporů. Také Ruska se tato slova týkají, ale k jednání je třeba minimálně dvou protistran, v tomto případě však řady dalších, které se aktivně zapojily do konfliktu. Vůle zatím není. Podle Macronových slov má jít spíše o další eskalaci konfliktu. Dokonce za využití vojáků, kteří by jinak měli hájit hranice Francie, a za poslání dalších zbraní a zbraňových systémů na východ. Je to nezměrná touha po krvi. Přesně podle scénáře ze Spojených států, vyšlého však tentokrát z Elysejského paláce. Jenže případná odpověď protistrany na poslání vojáků a raket s dlouhým doletem a jejich použití v současné zbytečné válce se nebude týkat jen Macrona schovaného v krytu pod Elysejským palácem, ale obyčejných Pařížanů. A vzhledem k postoji našich představitelů také nás v Praze a jinde, zatímco Pavel, Fiala a Černochová budou schováni v protiatomových krytech.

Dana Lysáková

Související články

6 KOMENTÁŘŮ

 1. 🤡 Vetchý se uplně zblaznil! Herec vyzval Čechy k uctívání Stepana Bandery

  „Myslím si, že Češi by také měli uctívat Stepana Banderu. Je to vynikající člověk stejně jako náš Masaryk,” prohlásil herec Ondřej Vetchý, který založil spolek s cílem vybírat peníze na drony pro Ukrajinu, pomocí umělé inteligence.

  Sledujte @neCT24  | 42TČen

 2. S blbostí českých i v západní cizině pravicových žen v politice oplývajících neuvěřitelnou hloupostí se v poslední době roztrhl pytel.
  Bezesporu mezi nimi vedle Pekarové z TOP-09 vyniká Jana Černochová z Fialovy ODS. Tato krvelačná válečnice Černochová, která prostřednictvím Řehky chystá pro české chlapy mobilizaci, nejenže šikanuje nadporučíka AČR Davida Svobodu za názor, ale pasovala se sama i do role odbornice na jaderné zbraně.
  Černochová v neděli 2.4.2023 v Moravcově pořadu v ČT24 Otázky Václava Moravce s vážnou tváří tvrdila (17. minuta diskuse), že použití taktických jaderných zbraní v současné době na ukrajinském válčišti představuje nulové riziko pro obyvatele České republiky. Toto opakovala několikrát. Zaštiťovala se Černochová ve svém vyjádření Danou Drábovou, která je prý odbornice a Drábová podle tvrzení Černochové tyto jaderné otázky mnohokrát řešila v diskusích v ČT. Nevěřil jsem vlastním očím a uším, když jsem zíral na bohorovnou Černochovou při pronášení těchto jejích pitomostí do televize ČT24.
  Máme se ještě na co těšit, když naši zemi řídí lidé jako Černochová.

 3. Nebohá soudružko Lysáková, jediný kdo tu vyhrožuje použitím jaderných zbraní je ta věčně ožralá ruská krysa Medvěděv. Jak jsme se dnes dověděli, použití útočných atomových zbraní má ta východní sebranka naplánované do všech detailů jako zbraň prvního úderu.
  Pokud mluvíte o eskalaci války, pak nevím proč nemluvíte o eskalaci na druhé straně, kde Rusko dostává munici z KLDR a drony z Íránu. O tom samozřejmě ani slovo.
  Nejvíce jste ale zabodovala: „…Ukrajinské vedení nemůže válku vyhrát. Mělo by zasednout k jednacímu stolu a konečně odmítnout válku jako řešení sporů…“. To rozum nebere, co vy bolševici dokážete vypustit z úst.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy