Mé osobní vyjádření ke skonu Alexeje Navalného

Předně bych chtěl zdůraznit, že smrt každého člověka bez rozdílu je smutnou událostí a radovat se z ní může pouze psychicky narušený člověk. I když mohu tisíckrát opovrhovat Volodymyrem Zelenským, smrt bych mu v žádném případě nepřál. Na rozdíl od našich vládních politiků, kteří vyvěšují na státní budovy portrét Putina v pytli na mrtvoly, já nepřeji smrt nikomu. Vůbec nikomu.

Za druhé jsem vždy vystupoval a vystupovat budu proti jakémukoliv uvěznění jakékoliv osoby z politických důvodů. A v této souvislosti je třeba dodat, že politické vězně najdeme nejen v Rusku, v Číně, ale stejně tak na Ukrajině, ve Velké Británii, v USA, ale i u nás v České republice.

Proto za sebe projevuji lítost nad úmrtím Alexeje Navalného, ale jedním dechem dodávám, že se stejnou, ne-li vyšší vehemencí, protestuji proti uvěznění Juliana Assange (UK/USA) či Gonzalo Liry, amerického občana, jenž skonal v ukrajinském vězení.

A proto zásadně protestuji proti neobjektivitě našich mainstreamových médií, jež úmrtí Navalného oznamují palcovými titulky, zatímco úmrtí Gonzala Liry přešla téměř bez povšimnutí.

Oběma přeji, nechť odpočívají v pokoji. A jejich odkaz by nás všechny měl vést k tomu, abychom co nejrazantněji apelovali na nevydání Juliana Assange do USA a na jeho okamžité propuštění.

Pokud totiž vydán bude, tak dopadne stejně jako Lira či Navalnyj. Přičemž se provinil pouze tím, že dělal to, co většina dnešních žurnalistů již zapomněla – kvalitní objektivní investigativní zpravodajství.

A především prosím měřme všem stejným metrem – bez ohledu na naše politické preference. Bytostně mě uráží, když někdo pláče nad Navalným a obviňuje Putina, přičemž bez mrknutí oka toleruje věznění Assange či mučení desítek vězňů na Guantanamu. Je třeba si vždy a za všech okolností zachovat objektivitu a netolerovat jednomu to, co vyčítám druhému. Jen to lze totiž považovat za spravedlivé. A já spravedlnost ctím a vždy budu ctít jako jednu z nejvyšších hodnot lidské společnosti. Tam, kde není spravedlnost, tam není ani demokracie.

Jindřich Rajchl, předseda PRO

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. To je pravda. Kde byli všichni ti rozhořčení „liberální demokraté“ včetně místního Brázdy, když za podivných okolností zemřel v banderovském kriminále americký občan Gonzalo Lira?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy