Ministře Jurečko, nějak se vám to papalášství rozmáhá

Dávno pryč jsou doby, kdy v popřevratovém období nejen z řad lidovců zaznívala každodenní kritika na manýry a papalášství osob patřící k vládnoucí garnituře. Čas trhnul oponou a onen nešvar se jako rakovina začíná opět šířit mocenským prostředím.

Zatímco ještě dnes jsou media plná zpráv a informací o tragické události na Filozofické fakultě UK v Praze, resort traktoristy Jurečky nejenže pořádá v onen hrůzostrašný den večírek s rautem za 400 tisíc Kč, ale bujaré veselí pokračuje téměř do půlnoci, viz zde.

Z podobného soudku je i případ z doby nedávné, tzv. covidové. Muž ohlašující nejpřísnější opatření, tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula (společně s J. Faltýnkem – ANO) káže občanům vodu a sám pije víno v jedné z vyšehradských restaurací, která dle přijatých opatření má být navíc uzavřena.

Co je dovoleno jednomu, u druhého být prostě nemusí a není! Rakušanovo ministerstvo dle zpráv svého nedávno vytvořeného oddělení známého jako KRYT si je vědomo radikalizace nejen řadových občanů, ale dnes i pracovníků státní a veřejné správy, představující zásadní problém, který může ohrozit běžné fungování státu a jeho institucí, samospráv a dále urychlit rozpad společenské soudržnosti.

Co k uvedenému zjištění KRYTu ohledně radikalizace společnosti dodat? Nepřispělo k tomuto stavu také dvojí »měření« jednotlivých případů? Těch příkladů je opět víc než dost, přibývají každým dnem a mnohdy k tomu přispívá sama hlava ministra vnitra.

Možná by bylo vhodné položit si otázku, kdo ve skutečnosti ohrožuje bezpečnost našeho státu a jeho občanů. Je to mainstreamem dehonestovaný aktivista Ladislav Vrabel svými výroky o nákupu F-35, nebo dvojka k pohledání – ministryně obrany Jana Černochová a náčelník GŠ Karel Řehka, či samotný Pávek na Hradě s Fialou ve Strakovce? Jsou to více přehlížené nenávistné výroky řeporyjského starosty Novotného, nebo osob, kterým svoboda slova není zaručena, jako právě u Novotného, a čelí tak za své výroky trestnímu stíhání?

Bude případ, kdy na plakátech jsou Rakušan a Novotný vyobrazeni ve vaku na mrtvoly, posuzován jako podezření z výtržnictví, jak uvádí media, nebo to policie odloží stejně jako v případě vyvěšení plachty s Putinem na budově ministerstva vnitra?

Je zbytečné si pokládat otázku, jakým způsobem byl vyřešen případ vnuka předsedy Senátu Miloše Vystrčila, který v říjnu vyhrožoval, že přinese do školy zbraň.

Dle posledních průzkumů klesla důvěry Fialovy vlády tak nízko, že níže to již nejde. Spousta občanů za uvedeného stavu právem očekávala, že premiér ve svém vánočním projevu, v němž se zaklínal několikrát slovem naděje, nakonec sdělí, že onou nadějí pro občany je podání demise současné vlády.

Není žádným tajemstvím, že dny ukrajinského prezidenta jsou sečteny a místem jeho dalšího pobytu se zřejmě stanou USA. Zda Zelenský při »rozlučce« s Ukrajinou využije opět »služeb« českého státu v podobě vládního speciálu Airbus, není zatím samozřejmě známo. Jeho společný let se členy naší vlády do země zaslíbené by mnozí naši občané ale jistě přivítali.

Miroslav Kavij

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Jurečka? Není to ten, co společně s Fialou a Rychetského Pětikoalicí a Pavlem okradli české důchodce?
    To se jim to hoduje, když si na důchodcích nakradli.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy