Ministře vnitra, ODSTUPTE!

Role ministerstva vnitra, resp. ministra vnitra, je jasná – dbát o bezpečnost České republiky a českých občanů. Role šéfa tohoto resortu nespočívá pouze v tom, že se bude omlouvat pozůstalým a velebit všechny složky policie a obecně IZS a klást veřejnosti na srdce, aby se chovala slušně, a že kdyby onen policejní zásah nebyl tak profesionální, jako prý byl, mohly být obětí desítky. Možná. Stejně tak ale nemusely být oběti žádné. Z dosavadních informací totiž dosti zřetelně vyplývá, že pachatel (masový vrah) se na svůj čin připravoval a jasné indicie k tomuto kroku zveřejňoval na sociálních sítích.

Všichni kompetentní věděli, kde bydlí – nikde se neskrýval – všichni kompetentní by věděli, kdyby chtěli, kde studuje a že má legálně zbrojní pas. Nikdo ho však nezajistil, stačilo k podání vysvětlení třeba toho, co prezentoval na sociálních sítích. Notabene v kontextu s vraždami v Klánovickém lese měla být Policie ČR o to ostražitější. Nebyla. Pachatel si v klidu udělal v budově FF UK zbrojní sklad a bez toho, že by byl jakkoli rušen, připravoval hrůzný čin. Když jsem včera poslouchal improvizované tiskové konference s policejním prezidentem a ministrem vnitra, bylo mi úzko. Obecně v životě platí, že čím více se kdo chvástá, tím více másla má na hlavě. To je přímá úměra. A Rakušan se chvástal, řekl bych bez zábran. Dobře, pane ministře, onen zásah možná byl profesionální, ale jak jsem již zmínil – zásadní otázka zní jinak: Muselo k tomu profesionálnímu zásahu, resp. tomu masakru, vůbec dojít?

Když na sociální síť napíšu, že schvaluji vojenský zásah Ruska na Ukrajině, do pár hodin mě seberete k výslechu. Na tyhle hovadiny čas máte. Ale že se vám na Kladensku potloukal, nemaje potřebu se skrývat, v té chvíli už asi dvojnásobný vrah a budoucí vrah masový, toho jste si jaksi nevšimli. Proto je na místě, abyste z tohoto nezpochybnitelného selhání vyvodil osobní odpovědnost a místo chvástání odstoupil z postu minstra vnitra. A indiciového policejního prezidenta (včera indicioval za každým druhým slovem) si zabalte sebou.

Lékař-operatér taky není na sále prioritně od toho, aby potom citlivě informoval rodinu, že pacient zemřel, ale že výkon týmu byl navýsost profesionální. Lékař-operatér má v prvé řadě životy zachraňovat. Když ovšem na sále něco zanedbá, nese za to plnou odpovědnost. Vy ji nesete za bezpečnost občanů této země. A neunesl jste ji. Proto… ODSTUPTE!

Robert Fish

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

 1. Zbraně nechce nikdo. Normálním lidem se zbraně hnusí.
  Když se pořádají v rozbitém Československu sbírky na tank, na raketomet pro ukrajinské nacisty a válečné zločince, tak je všechno v pořádku. Kdy tomu zamezí Rakušanovo ministerstvo vnitra? V současné době pořádá sbírku na vojenský bojový vrtulník pro Ukrajinu poslankyně za Piráty Olga Richterová, ta dobrá mírumilovná žena.
  Policie a Rakušan lidi nechrání. Rakušan jen vymýšlí jak potlačovat s Fialou a Rychetského Pětikoalicí nežádoucí názory, které se neshodují s Fialou a Rychetského Pětikoalicí a Pavlem a Rakušanem.

 2. To je neskutečný hnus, co tu do éteru vypouští tahle proruská sebranka. Aniž by měli jakákoliv konkrétní data, rozšiřují tu nepodložené informace ve jménu nenávisti a zloby tak, jak si přejí jejich páni v Kremlu.
  Obviňovat tu policisty, kteří nasazovali své životy a zabránili tak daleko většímu krveprolití, to může jen ubožák toho nejhrubšího zrna.

 3. Policie a bezpečnostní složky, které zastřešuje ministr vnitra, selhaly. To je z dostupných informací už zřejmé.
  Ale jedno je třeba konstatovat, ukrajinské vlajky na státních budovách v Praze jsou v bezpečí.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy