Home Názory Mrtvých Rusů není nikdy dost, že, pane Lipavský…?

Mrtvých Rusů není nikdy dost, že, pane Lipavský…?

Přece jen mi to nedá, abych se ještě jednou nevrátil ke kauze českých raketometů RM-70, které na 99,999 procent užila v závěru loňského roku ukrajinská armáda při teroristickém útoku na civilní obyvatelstvo a civilní objekty ruského města Belgorod. Co kolem toho vyváděl Lipavský, popsal jsem před pár dny zde.

Ono se totiž pomalu, ale jistě začíná rozsvěcovat nad tím, proč na pokyn Lipavského ministerstva zahraničí český zástupce při OSN nevyslyšel výzvu Ruska, aby na půdě Rady bezpečnosti OSN podal vysvětlení.

Štěstí nám přálo a v podstatě náhodou jsme narazili na reportáž ČT 24 (viz níže) z konce roku 2022, v níž zhruba kolem 01.50 zaznívá i tato informace: »Na Ukrajině pravděpodobně skončila i část techniky, kterou armáda vyřadila už dřív – třeba raketomety RM-70.«

Ještě jednou zopakuji argumentaci portálu aronet.news, kterou hned po té osvěžím vlastní dedukcí. Takže nejdříve ta citace: »Podle ruské armády se podařilo z trosek bez pochybnosti identifikovat výrobce raket, kterým je slovenská zbrojovka MSM Group. Zbrojovka MSM Group tyto rakety buď dodala české zbrojovce Excalibur, anebo slovenská zbrojovka tyto rakety dodala na Ukrajinu napřímo, zatímco česká strana skrze zbrojaře Excalibur dodala Ukrajině pouze samotné odpalovací komplexy RM-70 Vampire na podvozcích Tatra. Ruská generální prokuratura již zahájila trestní stíhání osob v zahraničí z organizování státem podporovaného mezinárodního terorismu, přičemž obvinění budou podle našich informací mířit na vysoké české a slovenské politiky.«

A teď to osvěžení… Ve videu, v čas 01.55, projíždí nákladní vlak, naložený něčím, co docela připomíná ony odpalovací komplexy na podvozcích Tatra. Z obou možností, které aeronet.news zmiňuje, má v tuto chvíli blíže k pravdě ta druhá s těmi českými podvozky. Tuto verzi podporuje i fakt, že Ukrajinci zabíjeli belgorodské civilisty modernizovanými raketami RM-70 s vyznačeným datem výroby 04/2023 a ona inkriminovaná reportáž se vysílala v závěru roku 2022.

Buď již tak, či onak – v reportáži ČT 24 zaznělo to nejpodstatnější – že totiž RM sedmdesátky z České republiky na Ukrajinu v nějaké podobě tak či tak odcestovaly. Ruská federace to chtěla pouze vysvětlit a Lipavský poslal světovou velmoc do háje. »Myslím si, že už jsme natolik zkušení a sebevědomí, abychom věděli, že nemusíme v uvozovkách na ruském pískovišti poskočit, když se jim to z propagandistických důvodů hodí,« uvedl doslova. A co přes těch dvacet mrtvých v Belgorodu, pane Lipavský? Já vím, jsou to Rusové, a kdyby tenhle nácek ze zamini dal své nenávisti vůči Rusku plný průchod, řekl by – »dobře jim tak, škoda, že těch mrtvých Rusáků nebylo víc«.

Jan Čech

5 KOMENTÁŘE

   • Lhali jste, že Rusové do zimy prohrají válku a že Ukrajinci postupují vítězně vpřed. Zlatý voči, který to viděly. Lhali jste, že Rusové musejí vybírat čipy z ukrajinských praček, aby je mohli dát do svých raket. A takhle je to s tvojí protiruskou českou propagandou pořád. Jedna pitomost na druhou padá z protiruské propagandy v ČR.

 1. 🤡 Proč mají občany za kretény? MZV ČR se chlubí, jak se prý zbavilo ruských surovin.

  I když dle odborníků až 50 % české spotřeby plynu proudí přes Rakousko z Ruska, ministerstvo zahraničí vypraví pohádky o tom, jak se Fialově vládě podařilo zbavit závislosti na ruském plynu.

  „Ruský režim nepotěšíme – ze závislosti jsme se dokázali rychle vymanit,“ uvádí ministerstvo zahraničí na sociálních sítích.

  Co se týče ruské ropy, tak její objem za první tři čtvrtletí minulého roku byl nejvyšší od roku 2010.

  ☝️Lipavský už by měl přestat tak nehorázně lhát a šířit dezinformace, aby ho pak nemusel nechat zatknout ministr Rakušan.

  Sledujte @neČT24

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here