Home Názory Nejvyšší správní soud rozhodl

Nejvyšší správní soud rozhodl

Nejvyšší správní soud rozhodl o tom, že z kandidátů, vyloučených ministerstvem vnitra z prezidentské kandidatury, se vrací do hry Karel Diviš.

Připomeňme jen poněkud výstředně připravenou metodu práce ministerstva vnitra, která si z 62 tisíc souhlasných podpisů s kandidaturou K. Diviše vybrala pro kontrolu vzorek osmi a půl tisíce podpisů a na základě jejich revize sdělila, že do 50 tisíc nutných podpisů nutných ke kandidatuře chybí Karlu Divišovi 116 podpisů. Opravdu podivné rozhodnutí a podivná metoda práce u velmi vážné věci, jakou je prezidentská kandidatura.

Ale všechno špatné je pro něco dobré, i když K. Diviš ztratil čtrnáct dní pro svou prezidentskou kampaň, má nyní možnost rozjet věc naplno. A na druhé straně je zřejmé, že, jak to říkal Frank Sinatra: »Pište si o mě dobře nebo špatně, ale nezapomeňte napsat správně moje jméno.« Zkrátka dnes mnohem více lidí ví, kdo je K. Diviš a řekl bych, že řada z těch, kteří mají zájem o fér hru, navštíví jeho webové stránky a seznámí se, tak jako já, s jeho rozumným politickým programem.

Jak jsem pochopil, K. Diviš je spíše pravicově zaměřeným kandidátem, ale přesto si plně uvědomuje realitu české společnosti, a to je dobře.

Jiří Paroubek

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here