Home Názory O americké CNN a blbých Češích

O americké CNN a blbých Češích

»Zelenskij se chystá během několika dní oznámit odvolání nejvyššího ukrajinského velitele, protože rozpory kvůli válce rostou, tvrdí zdroj« a právě pod tímto titulkem o tom referuje samotná CNN – nikoli ta přihlouplá Prima News, ale samotná »velká« americká… – cituji doslova (originál zde).

CNN: »Dva zdroje obeznámené se situací sdělily CNN, že po týdnech rostoucích spekulací o napětí mezi Volodymyrem Zelenským a jeho nejvyšším velitelem byl v pondělí na schůzku do prezidentské kanceláře předvolán populární šéf ukrajinské armády Valerij Zálužný a bylo mu řečeno, že je odvolán.

Formální oznámení nebylo učiněno, což znamená, že Zalužný byl ve středu večer (31. 1. 2024) stále ve funkci, nicméně prezidentský dekret se očekává do konce týdne, řekl CNN jeden ze zdrojů, což by byl největší otřes v armádě ze strany Zelenského od začátku ruské invaze. Zvěsti o schůzce a odvolání Zalužného explodovaly v pondělí večer (29. 1. 2024) v Kyjevě a důvěryhodnosti jim dodala roztržka, která podle všeobecného mínění nastala mezi prezidentem a jeho vrchním velitelem po neúspěchu ukrajinské protiofenzívy v loňském roce.«

Označí nyní čeští novinářští géniové a ona poťapaná část obyvatelstva, jež si nevidí na špičku svých »vyvolených« nosů a která tuto informaci označuje v diskusích na internetových serverech za kremelský fejk, za proruskou i zednářskou CNN? V téhle zemi, která kdysi za starého, dobrého bolševika patřila českému národu, tehdy ještě existoval, je dneska možné už úplně všechno.

Kdyby těm všem primitivům došlo, že žádná rusko-ukrajinská válka jako taková se nekoná, že území Ukrajiny, protože bezprostředně sousedí s Ruskem, bylo darováno kolektivnímu Západu, aby ten odtud mohl provokovat Rusko, dávno by se neválčilo, poněvadž Západem nastrčení ukrajinští vojáci by neměli čím bojovat. Ani ti opravdu nastrčení, ani ti nacističtí z Azovu, Pravého sektoru a dalších postbanderovských vojenských organizací.

Jinak řečeno – Ukrajina půjčila Západu hřiště, ale ona na něm nehraje, a ti, kteří na něm hrají, jí to hřiště vrátí (pokud vůbec) v nepoužitelném stavu – to máte to samé, jako když dvaadvacet borců s dvoucentimetrovými kolíky na kopačkách vlítne na podmáčený trávník – po 90 minutách je z placu oranice. Právě taková, která už nyní je z ukrajinského území. Nikoli však vinou Ruska. To je třeba mít na zřeteli a přemýšlet v souvislostech. Že žádám nemožné, i to chápu. Bohužel.

Marie Krejčíková

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here