Ó, Bože, jak hluboko jsme klesli…

»Seniorské dny v Lidlu jsou zpět! Lidé starší 65 let mají slevu na citrusy, ryby a sladkosti«, hlásá jak na prvního mája čerstvý titulek na webu kupi.cz.

Zvednul se mně žaludek, představiv si, jak hluboko klesla morálka společnosti, která se tohoto neštítí. Žebračenky pro důchodce a důchodkyně. Celý život pracuji a ve stáří jsem odkázán na jakési seniorské dny? Ani napsat, natož vyslovit to nemohu, jak mi tohle kroutí střeva. Abych nepošel hlady, musím si počkat na seniorské dny? Protože na život v normálních dnech prostě a jednoduše nemám? Já, který jsem – např. – vychoval(a) tři děti a odpracoval(a) 40 let, vařím ze slev? Podejte mně kýbl, budu zvracet.

Která hópe víc?…? Mně foto č. 2

A i kdybych si chtěl k důchodu přivydělat, kdo mě v 65+ zaměstná? Hm? A taky hlavně kde? Myslíte, že v 65+ budu správně LGBT, happy, free, cool a in a že si nechám držku počmárat do žlutomodra nebo modrobíla? Že jako splynu s dnešní bezpohlavní či jakkoli pohlavní generací? Ani omylem. To radši chcípnu hlady, o slevy zájem nemaje.

Kam se poděla lidská důstojnost? Tu máš, dědku, bábo, nakrm se slev. Tohle nám tady zbylo, sice ani pes by to nežral, ale ty si to určitě koupíš a ještě nám zulíbeš ruce – za ty seniorské dny. To už jako správnej chlap půjdu radši 13. října na Mezinárodní den bez podprsenky (nevymýšlím si, takový den toho 13. 10. každoročně opravdu existuje). Žaludek už rozhoupanej mám, tak mně tam třeba houpne i von. A budu rozhoupanej celej… Ostatně, když se nad tím tak zamyslím – kam se nějaké seniorské dny hrabou na ten den bez podprsenky – a ještě k tomu mezinárodní… Jsou to ale ksindli…

Jan Čech

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Za socialismu bývaly ty pomyslné „penzijní fondy“ tvořeny firmami ve státním vlastnictví. Klaus sliboval, že tyto firmy po jejich rozprivatizaci budou efektivnější a všechno se poplatí jenom z daní. Nu, nestalo se.

    Spousta lidí si za socialismu také šetřila, aby měli něco navíc na důchod. Udělali chybu, inflace jim úspory požrala.

  2. Jako senior 65+ si vezmu kýbl a jdu se vyzvracet, když si přečtu podobný hnůj, kterým tu dnes a denně zamořují mediální prostor kreatury všech těch nechutných Čechů, Votrubů, Fishů a Krejčíkových.

    • Brázda, piš víc. Mám radost z toho, když vidím, že články skvělého pana Čecha a neméně skvělých ostatních autorů článků v iPortaL24 ti Brázda vadí a hýbou ti žlučí. Dej si Brázda pozor, aby to s tebou jako s hňupem 65+ jednou neseklo. Kdo by nás tady pak bavil jako ty Brázda s tvojí láskou k Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy