Home Názory O Fialově nevládnutí a bezmoci

O Fialově nevládnutí a bezmoci

Fialova vláda každý den dokazuje, že je nejhorší za celé období restaurace kapitalismu. Převzala hulváctví vlády Mirka Topolánka, oportunismus Sobotkova kabinetu, bezbřehý populismus Andreje Babiše, a to vše zarámované do koktejlu nesplněných slibů, vyšeptalých hesel a patolízalství vůči Wall Streetu. Očekávaný a slibovaný boom se nekoná. To vše za cenu trvalého zadlužení české veřejnosti bez náznaku zlepšení a za tvrdé kritiky našich tzv. partnerů z Evropské unie.

Dnešní koalice zvítězila především díky slibům hospodářské i sociální prosperity a stability existenčních i právních jistot a záruk. Profesor politologie tak dlouho ubezpečoval o zastavení inflace, o dorovnávání příjmů, o garanci práv občanů, až se propracoval do krize. K moci se dostal kritikou rostoucího zadlužování státu a slibem ekonomické stability, aby po roce svého vládnutí bez uzardění sdělil, že státní dluh (který měl být umazáván) přesáhne letos téměř 400 mld. Kč, údajně pouze s malým zvýšením daní. Jak toho dosáhnout neví ani on sám. Původní rozpočet totiž předpokládal jejich snížení.

Zato ví, že nejméně třetina státního dluhu bude využita na »humanitární pomoc« Ukrajině (tj. na zbraně pro další eskalaci největšího poválečného konfliktu v Evropě). To ovšem musíme chápat, neboť na Ukrajině se bojuje i za nás. Dokonce prý bychom v případě přežití Vladimíra Putina byli jeho další obětí my! Jsem pro mír jako absolutní prioritu lidstva. Proto nesouhlasím s vládní politikou a odsuzuji ji. Doufám, že skončí dřív, než napáchá další nedozírné škody na majetku a vědomí lidu této země.

Nezvratným důkazem vládní neschopnosti nejsou jen tanečky kolem státního dluhu a militarizace společnosti. Nejasnosti, rozpory a bezkoncepční tápání, zoufalé mlžení jsou součástí a základní charakteristikou každého kroku vlády a jejích ministrů. V posledním období doplněná flagrantním porušováním daného slova a celkovou zmatečností projevů. Rytířem smutné postavy je vedle premiéra odborník na vše Jurečka, který po ročním hledání během týdne komplexně změnil názor na důchodovou reformu, amazonka Černochová či zoufalci Lipavský a Rakušan, kteří snad dosud nepochopili smysl svých funkcí. Ostatní veřejnost většinově nezná. Díky bohu pro ně.

Ladislav Šafránek

1 KOMENTÁŘ

  1. Tato vláda pracuje jen pro bohaté, pro horních deset tisíc, přestože ji zvolili lidé s holými zadnicemi.
    Tato vláda národní zkázy nám ještě ukáže zač je toho loket, a zvláště to ukáže svým hloupým voličům, kteří uvěřili lháři Fialovi a jeho kamarile.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here