O neviditelné »řadě z nich«

Komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák na webu ČRo dne 13. dubna 2024 napsal: »Přestože válka na Ukrajině trvá už třetí rok a ačkoli konce zatím není vidět, Ukrajinci neztrácejí dobrou víru a optimismus. Většina jich také schvaluje činnost prezidenta Volodymyra Zelenského, i když jeho podpora stále klesá. Obyvatelstvo země je ovšem dál přesvědčeno, že vítězství bude nakonec na straně Ukrajiny. Řada z nich by ovšem uvítala ráznější mobilizaci.«

Když to říkáte, pane Dvořáku, tak mi tu ráznější »řadu z nich« ukažte. Zvu vás na kafe, klidně vám zaplatím i dvě deci, jen když s sebou přinesete tu »řadu z nich«. Chci ji vidět. Není náhodou opak pravdou? Doslova opak. Víc než opak. Kde jako ty »mobilizační vítače« vidíte? V Praze na Václaváku? Na ukrajinských konzulátech po celé Evropě, kde se jich stovky tisíc marně domáhají již stopnutého prodlužování pasů? Nebo ve Strakově akademii, či snad v budovách Poslanecké sněmovny, Senátu nebo v redakcích Rothschildových médií? Nebo, nedej Bože, mezi těmi, kteří se zatvrzele odmítají vrátit domů na Ukrajinu?

Však i v samotné Ukrajině se místní skrývají před mobilizací, jak před pár dny přímo z Charkova v rozhovorech s tamními konkrétními občany informoval britský The Guardian. Lež a manipulace jsou vaším každodenním chlebem, viďte, pane Dvořáku?

Mimochodem, ještě k tomu vašemu přesvědčení obyvatelstva země o vítězství… I v tomto punktu se mýlíte. Zřejmě moc čtete Rothschildy. I samotná ukrajinská média dnes informují o tom, že domorodci mají války plné zuby a chtějí konec, chtějí MÍR, bez ohledu na to, komu bude patřit Krym apod.

mimochodem ještě jednou… Pane Dvořáku, až se potkáme na té kávě a po té, co si prohlédnu tu mobilizace chtivou »řadu z nich«, ještě na jedno se vás zeptám – Co je to za vlastence, ti Ukrajinci, když utíkají před obranou rodné vlasti? Od nenáviděných Rusů to těžko pochytili. Nikdy nikde jsem nezaznamenal, že by Rusové utíkali z tehdejšího Sovětského svazu, když je Berlín napadl. Vy snad ano?

Po nás se žádá, abychom bránili Ukrajinu, tu samou Ukrajinou, kterou její obyvatelé bránit odmítají. Pořád se domnívám, že já i vy, pane Dvořáku, hovoříme o jedné a téže Ukrajině – je to tak, ne?

Mimochodem do třetice… Kyjev zrušil prezidentské volby, Zelenskému tento měsíc vyprší mandát. Studoval jsem právní systém Ukrajiny, volby prezidenta ve válečném stavu nedefinuje, podle odborníků na ústavní právo se ale konat mohou. Oficiálně se nekonaly kvůli válce, podstatnější je však důvod skutečný – Zelenský by totiž už nebyl zvolen. Troufnu si tvrdit, že ani omylem – nefalšoval-li by se volební výsledek. Jenže co pak dál s touhle vyšlechtěnou modlou, když by ho tvrdě odmítl vlastní lid?

Západ na zviditelnění Zelenského de facto prodělal gatě a přirozeně žádá návratnost. Proto se teď objevují první vlaštovčí informace o atentátu na Zelenského. Víte proč? Protože pro Západ a USA je pochopitelně strategicky, marketingově a ekonomicky nesrovnatelně výhodnější MRTVÝ Zelenský (to si ho klidně oddělají sami), než NEZVOLENÝ Zelenský. O to se teď hraje. Jak se zbavit Zelenského, když prezidentská volba z výše řečených důvodů logicky nepřipadá v úvahu? Oddělat ho nebo kamsi uklidit? Ten se teď strachy ušňupe. Fakt mu nezávidím…

Dušan Sedlák

PS: Jak jsem poznamenal v úvodu, oni ti Ukrajinci tu Dvořákovu »řadu z nich« tvoří. Dokonce řady. Dokonce nekonečně dlouhé. Před konzuláty na prodloužení pasů, aby se nemuseli vrátit a bránit svou rodnou zemi. A v Česku Řehka »řehká« mobilizací…

Dvořákova řada z nich před ukrajinským konzulátem ve Varšavě – jistě si přišli nafasovat plnou polní… (foto převzato z aeronet.news, text Dušan Sedlák)

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Nijak masivní podporu ukrajinských voličů kyjevský režim jistě nemá, jinak by se nechal zvolit ve svobodných volbách a nemusel by se dostávat k moci pučem za cizí peníze, nemusel by zakazovat opozici a potlačovat svobodu slova.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy