Home Názory Obrazy ze současnosti národa českého

Obrazy ze současnosti národa českého

Snad abychom si to shrnuli… Duch tohoto národa se již přes tři desetiletí tetelí blahem v řitním otvoru západní demokracie a vylézt na světlo, jak se zdá, nehodlá ani ve zlých časech. Srovnávat dnešní dobu s tou předlistopadovou, resp. na druhu misku vah klást tehdejší náklonnost k Sovětskému svazu oproti té nynější prozápadní, proamerické, je holý nesmysl. Víte proč?

Protože je zásadní rozdíl mezi nákloností a patolízalstvím. K SSSR to byla náklonnost (z větší části, pokud vůbec – hovořím o obyvatelstvu), dnes je to však ryzí patolízalství (taktéž míním obyvatelstvo jako celek). Navíc, a to je podstatné, Sovětský svaz nám do našich obyčejných životů de facto vůbec nezasahoval. A jestli ti, kteří tenkrát šli proti režimu, s odplatou nepočítali, byla to jen a jen jejich naivita. Ukažte mi jeden režim na světě, který by své odpůrce velebil a klepal jim po ramenou, jací to jsou kabrňáci.

Podívejte se, co dnes vyvádí Rakušanovo vnitro s každým, kdo má jiný názor na Ukrajinu či Izrael či na covid atd. Včera jsem si pustil ze záznamu besedu na CNN Prima News k izraelsko-palestinskému konfliktu. Europoslanec Ivan David jen zmínil, že genocidu páchá i izraelská armáda, a jiný europoslanec, Šaša Vondra, chtěl na protest odejít ze studia, neboť všemu na vině je přece Hamás. Pan Šaša to sice takto řekl, ale v podtextu od něho jasně zaznělo, že Izraelci mohou zabíjet Palestince, jak je lim libo – bez ohledu na věk a pohlaví, zatímco Palestinci nemají na obranu nárok. To ale pouze na okraj…

Chci zmínit to patolízalství v kontextu včerejší návštěvy slovenského premiéra Fica v Praze. Vítali ho tu totiž transparenty s tak vulgárními hesly, že decimovaný český národ si opravdu nezaslouží ani špetku lítosti. Namátkou, co jsem vypozoroval z živého vysílání na idnes.cz: Fico = 50 odstínů hnědé… Fico, čo robíte v tam v tej Putinovej riti?… Fico – ruská děvka… Fico, jdi domů do Ruska… Nejsi vítán…

Stačí? Mně ano. A do toho tihle blbečkové zabalení ve vlajkách Evropské unie. Jo, mohli to být taky provokatéři, proč ne, aleta masová nenávist vůči Ficovi v internetových diskusích, to už není žádná provokace, to jsou Obrazy ze současnosti národa českého, které si národ český píše sám.

Pro generace příští, vyskytnou-li se ještě nějaké, to bude hodně smutné čtení. Otázkou je, zda z této nejtemnější doby temna, která kdy český národ postihla, je nějaké světlo vůbec dohlédnutelné. Snad jen skomírající plamínek, jenž však brzy zhasne navždy.

Robert Fish

1 KOMENTÁŘ

  1. 🤡 Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová a předseda Senátu Miloš Vystrčil jsou v Kyjevě.

    🤦‍♂️Nesmí chybět ani helma.

    Sledujte @neCT24  | 42TČen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here