OMK aneb Otázky Marie Krejčíkové

Venoušku, Venoušku, to se dělá?

To já jsem o tobě nevěděla!

Jestlipak víš, s tebou je kříž,

Venoušku, že se nestydíš!

Ale no tak, kdeže by se pan Václav z Otázek Moravce styděl? Kdyby mu jen špetka studu zbyla, už dávno by musel být propadlý. On je ale držák. Velký držák, přímo mamutí. No, řekněte, udrželi byste vy 245 miliónů korun? Venoušek ano.

Mediaguru.cz píše, že… »Univerzita Karlova jako hlavní řešitelské pracoviště Central European Digital Media Observatory (CEDMO) podepsala ve čtvrtek dohodu o partnerství a spolupráci se společností Google. Ta poskytne projektu, který se věnuje výzkumu informačních poruch (např. misinformací či dezinformací) ve středoevropském prostoru, finanční podporu ve výši jednoho milionu eur.« (Na vysvětlenou, neboť každý to vědět nemusí – misinformace je taky dezinformace, ale ne úmyslná.)

Zpět však k meritu věci: víte-li pak, kdo je hlavním koordinátorem toho CEDMO? Přece nestydící se Venoušek, s nímž je ten kříž. Ten co má ty Otázky Moravce. Já bych pro změnu měla OMK (Otázky Marie Krejčíkové) a odvysílám je hned, nebudu čekat, až v neděli odbijí poledne. Jdu na to – samozřejmě live.

Dámy a pánové,

příjemný májový den ze studia 1 iportaL24.cz. V dnešních Mariiných Otázkách si povíme, jak zhruba dvěma sty čtyřiceti pěti milióny českých korun (pro ty, co v červnu 2003 referendovali pro vstup do EU, jedním miliónem euro) zavřít ústa všem těm, jejichž názory se neshodují s těmi povinnými. Když mám bojovat proti dezinformacím, musím vědět, proti jakým. Tudíž bych očekávala, že kdyby žádné jiné oficiální médium, tak ta dvě největší veřejnoprávní (ČT a ČRo), placené občany/koncesionáři, zorganizují na toto téma širokou celonárodní debatu, kdy na jedné straně stolu zasednou šiřitelé té schválené pravdy a na straně druhé hlasatelé pravdy neschválené. Ať si to mezi sebou na férovku rozdají a divák a posluchač si na pravdu udělá názor sám. Lidi nejsou blbci, aby jim kdokoli nařizoval, co říkat smí, neboť je to pravdivé, a co říkat nesmí, neboť to pravdivé není. Třeba pak společnost Google přehodnotí své jednomiliónové eurové rozhodnutí a touto částkou podpoří např. aeronet.news nebo cz24.news nebo komentátora Michala Svatoše apod.

Do té doby, do té velké veřejnoprávní debaty o pravdě, budu jakoukoli takovou podporu považovat za cílený útok na svobodu slova. Ze studia 1 iportaL24.cz vám hezký den přeje

Marie Krejčíková

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Česká televize je žumpa. Jeden z vrchních žumpařů z České televize – Václav Moravec, umně svým šoufkem z ní vybírá své mediální výkaly a servíruje je divákům této pokleslé televizní žumpy. Přeji, těm divákům co to mají rádi, dobrou chuť a podívání.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy