Omlouvám se Miloši Jakešovi. Byl jsem vůl

Když jsem s velkým zájmem doposlouchal tento osm let starý rozhovor s Milošem Jakešem, došlo mně v plném rozsahu, jak strašný vůl jsem byl, že jsem si dělal srandu z jeho vystoupení na Červeném Hrádku.

Ani v tomto legendárním vystoupení, ani ve zmíněném rozhovoru pro slovenskou soukromou TV stanici totiž k smíchu není vůbec nic. Jakeš akorát mluvil jinak, než jsme od vysokých politiků zvyklí. Mluvil nestrojeně, bez urážky a lidově řečeno – jak mu zobák narostl. Toť vše, protože obsah toho, co říká, podepisuji ve všech punktech a všemi deseti. Jeho slova silně rezonují zvláště dnes, kdy oficiální politická reprezentace České republiky žene Evropu do války s Ruskem, a ta kompletně polistopadová učinila z této země absolutního bezdomovce.

Přeji vám při poslechu stejný zážitek, který jsem měl já. A panu Jakešovi se dodatečně, takříkajíc in memoriam, omlouvám, že jsem byl vůl. Už se mu nesměju.

Dušan Sedlák

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Miloš Jakeš i jím v nahrávce zmíněný Jan Fojtík si nezasloužili vyloučení z komunistické strany a muselo to pro ně být kruté. U Jana Fojtíka má KSČM ještě stále možnost to odčinit.

  2. Taky je dobrý projev tamtéž pod názvem
    Miloš Jakeš: Porážka socialismu v Československu pohledem někdejšího generálního tajemníka ÚV KSČ

  3. Miloš Jakeš byl slušný člověk.
    Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel jsou váleční zločinci, kteří nás ženou do války.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy