OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA: Znojmo (ne)chce migranty

Mohli bychom se domnívat, že opoziční strany budou alespoň v komunální politice pracovat v souladu s potřebami voličů, či alespoň naslouchat nespokojeným hlasům většiny národa, a v rámci své místní působnosti respektovat názory lidí. Realita je ale jiná, korýtka byla obsazena a názor občanů Znojma není pro Radu města důležitý. A tak si uzavřou Memorandum o migraci s Mezinárodní organizací pro migraci. Trošku ale narazili…

Složení Rady města Znojma se může zdát v porovnání se Sněmovnou alespoň trochu normální. Avšak tamní členové hnutí ANO, SPD a Znojmáci zřejmě nevnímají každodenní stížnosti občanů ČR vůči uprchlíkům z Ukrajiny jako něco, čím by se měli zabývat. Ba naopak, vyrazí ve stylu pětikoaličních šílenců proti našim lidem pomáhat nebohým Ukrajincům na úkor potřebných českých občanů. Jenže se stalo něco, s čím ve své zaslepenosti vůbec nepočítali. Český člověk, hrdý obyvatel města Znojmo se ozval, nelíbí se mu to.

Znojemským občanům se nelíbí, že pro Ukrajince dělá stát a v tomto případě i město Znojmo první a poslední, zatímco našinec je zase poslední. A tak se občané Znojma zvedli a už je na světě petice proti uvedenému memorandu. A protože Znojmo má i štěstí na občany s vlasteneckým cítěním, do protimigrační politiky města se zapojila i předsedkyně místní organizace strany DOMOV Monika Gasczyková, která vnímá toto Memorandum jako podraz na znojemské občany, protože Memorandum dává městu prostor pro organizované přijímání migrantů nejen z Ukrajiny. Tak, jak to u nás v ČR bývá zvykem, vedení města se zapomnělo voličů nejdříve zeptat na jejich názor.

Já v této dnešní tygří středě musím své skvělé kolegyni poděkovat a vyzdvihnout její snahu bojovat za práva a potřeby občanů, což Monika dělá již několik let. Nebála se ani konfrontace s Radou města Znojma a neustoupila povýšenému chování některých členů vedení města. Zklamání vyjádřila Monika nad chováním místostarostky za SPD paní Vávrové. A nebyla by to Monika Gasczyková, kdyby se spokojila jen s podporou petice a konfrontací s vedením Znojma, protože situaci konzultovala i s předsedou hnutí SPD panem Okamurou. Ten vyjádřil pochopení pro její názor a uvidíme, jak se vedení SPD k celé migrační politice svých členů ve vedení Znojma postaví.

Držíme palce občanům Znojma a doufáme, že petice přiměje vedení města ke zrušení tohoto nehezkého a nečeského kroku. Znojemská kauza nám ukazuje, jak si nenechat házet na hlavu věci, které se nám nelíbí. A také nám dokazuje, že nelze spoléhat na opoziční zastupitele, protože komunální politika je prostě jiná. Věřím, že další komunální volby ve Znojmě budou velmi úspěšné pro DOMOV a samozřejmě i pro Moniku, která nám dokazuje, že jsme to stále ještě my, kdo nesmí nechat pravdu umřít. Cokoli se nám nelíbí, musíme se ozvat! Moniko, děkujeme!

David Tygr Ploc, předseda strany DOMOV

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy