Pár poznámek k dění v Rusku

Černochová, Lipavský, twitterová kavárna i Vrábel jsou za úplné hlupáky, zatímco my stále zůstáváme věrni svým tvrzením. Aneb, jak je to krásné, když se v jednom jediném dni odkopou lháři a pozéři z obou stran a konzistentní strategie slaví úspěch.

1) Pro mě byly, jsou a budou na prvním místě zájmy občanů naší země. Proto od počátku pléduji za dosažení mírového řešení, za nedodávání zbraní na Ukrajinu (z nichž se navíc nemalá část objeví během pár dnů na darknetu, odkud putuje do rukou gangů po celé Evropě), na udržení korektních partnerských i obchodních vztahů s co největším počtem zemí na světě a na tom, aby zbytečně neumírali lidé na ukrajinské i ruské straně. Takže tohle fanouškovské nadšení pětikoalice a twitterové kavárny na úrovni fotbalových hooligans mě skutečně nechává chladným.

2) Už několik měsíců konzistentně tvrdím, že Wagnerova armáda je skupinou žoldáků vraždících lidi za peníze a že se jedná o stejně nepřijatelné zločince, jako je UPA či Azov. Tento můj náhled se nijak nezměnil. Naopak pro paní Černochovou, pana Lipavského a celou twitterovou úderku se z »vrahů z Donbasu« ze dne na den stali bojovníky za osvobození Ruska. A obráceně, pro skupinu kolem pana Vrábela se z největších hrdinů stali v minutě úhlavními zrádci. Neskutečně směšné. Z obou stran.

3) Stejně ruské telegramové kanály, které byly pro naše svazáky »hlavním zdrojem ruské propagandy«, jsou jakoby mávnutím kouzelného proutku věrohodným zdrojem informací, ze kterých čerpá celá naše kavárenská scéna. K popukání.

4) Současná situace je ideálním momentem pro vyjednání míru na Ukrajině. Putin je pod tlakem a byl by patrně ochoten k ústupkům, které by ještě před pár dny byly nedosažitelné. Bohužel, západní loutkoví politici, včetně těch našich, budou raději fandit na sociálních sítích Prigožinovi, než aby tohoto momentu co nejefektivněji využili k diplomatickým jednáním o mírovém řešení pro Ukrajinu.

Prostě klasika – proamerická i proruská scéna předvedla absolutní názorovou ekvilibristiku, kdy otočila svůj pohled na Prigožina během minuty o 180 stupňů, zatímco my jedeme konstantně dál, aniž bychom na našem pohledu na tento nešťastný vojenský konflikt cokoliv měnili.

Z pohledu České republiky se bude jednat pouze o nevyužitou šanci k využití Putinova oslabení k dosažení míru. Nic víc.

My se dál budeme soustředit na jediné – dosažení demise Fialovy vlády. Protože na tom, že tato sebranka devastuje naši zem a budoucnost našich dětí, nemůže vzpoura wagnerovců nic změnit.

Kdo tedy chce, ať fandí nadšeně dál. My budeme stále pracovat na tom, aby se našim občanům žilo v České republice lépe než doposud a aby u nás už nevládly loutky sloužící nadnárodním korporacím, nýbrž čestní lidé pracující pouze pro naši zem. To je náš cíl, ze kterého neuhneme ani o centimetr.

Jindřich Rajchl, předseda PRO

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy