Pavel mluví o míru aneb Jak se Fialovi zamlžily Himmlerovky

»Fyzicky nemůžeme stát s Ukrajinou bok po boku, protože Ukrajina není členem NATO. Nemůžeme bojovat za Ukrajinu na Ukrajině, protože by to okamžitě znamenalo přímý konflikt mezi NATO a Ruskem a takový konflikt si v Evropě nikdo nepřeje. … Musíme být realisté a myslím, že by bylo naivní tvrdit, že Ukrajina může v dohledné době plně obnovit kontrolu nad svým územím. Rusko se nevzdá území, které nyní okupuje. To, co potřebujeme, je zastavit válku a pak začít jednat o budoucím uspořádání. Mohlo by dojít k nějakému kompromisu, ale takový kompromis se neobejde bez Ukrajiny, bez Ruska a bez zemí, které by byly garantem takové dohody.«

NE – to nejsou slova Rajchla, Paroubka, Zaorálka, dokonce ani Klause. Tyto věty pronesl v přímém přenosu během rozhovoru pro britskou stanici Sky News tzv. český prezident Petr Pavel.

(překlad aeronet.news).

Kdybych toto nevěděl, musel bych si říct, že autor oněch citovaných slov vcelku slušně pracuje s rozumem. Situace je však opačná, autora znám. Proto je teď třeba najít odpověď na otázku, PROČ řekl, co řekl – a nikoli kdesi na mítinku v Domažlicích.

Nebude to složité. Ukrajinská armáda doslova před očima kolabuje, nemá munici, nemá vojáky a možná už ani velení, protože každému průměrně inteligentnímu důstojníkovi musí být jasné, že konečné řešení ruské otázky stran Ukrajiny je nesmysl. Celé to svádí k reálnému závěru, že situace na frontě se Západu vymkla z rukou. Nikoli, poněvadž fantasmagorií bez světla na konci tunelu je ona představa konečného vítězství od počátku. Nic se Západu z rukou nevymklo, protože Západ po 24. únoru 2022 nikdy neměl běh událostí ve svých rukou, čili pod kontrolou. Vývoj od počátku s přehledem kontrolovala Moskva, a byť se některé strategické kroky ruské armády zdály a zdají na první dobrou nepochopitelné, později se vesměs ukázalo, že byly plánované o mnoho tahů dopředu, a čitelnými se stávaly až postupně.

Že Pavel okatě zastupuje zájmy Spojených států, je nabíledni. Konec konců – ve velení NATO nebyl pro srandu králíkům…, určitě prošel tvrdým ideologickým výcvikem. Jeho slova rovněž přímo korespondují s aktuálním komentářem amerického deníku New York Post, kde se kromě jiného uvádí, že Amerika nikdy nepočítala s vítězstvím Ukrajiny a že to ani nikdy nebylo cílem Bílého domu.

Z tohohle Pavlova vyjádření se profesorovi musely zamlžit nedioptrické Himmlerovky.

»Konflikt může skončit jenom tak, že agresor bude poražen, že my všichni uděláme, co můžeme, pro to, aby Ukrajina v tomto obranném boji byla úspěšná,« pronesl Fiala na pražském Vítkově při vzpomínce na konec druhé světové války.

Jinými slovy řečeno, že Rusko musí být poraženo na hlavu a vzdát se na Ukrajině veškerých území. Kdyby to nebylo tak vážné, řekl bych, že teprve teď to bude ta pravá sranda…, až jak kobyla v posledním tažení kopající Fiala nazve Pavla proruským dezolátem…

Jan Čech

PS: Asi se opravdu něco děje. I Černochová si na CNN Prima News nezvykle pustila pusu na špacír a světe, div se, hovořila o míru. Podrobněji zde.

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Guma patrně dostal rozkaz pohovořit o míru, což je správné, ovšem jinak jsou to obvyklé nesmysly. Vždyť Západ sice vehementně podporuje jím dosazenou kyjevskou diktaturu, ale pracuje proti Ukrajině. Bylo by dobré, kdyby agresor, skutečný agresor, byl zcela poražen a musel se vzdát na Ukrajině veškerých pozic. Tak jako nedávno v Afghánistánu.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy