Poslankyně za Die Linke to v Bundestagu fest rozsvítila!

Američané ovládají Německo od konce druhé světové války. To není nic objevného. Na jejich vojenských základnách neplatí německé zákony a němečtí politici jim pravidelně skládají účty. Jak zdůrazňuje aeronet.news, »USA jsou poslední vítěznou mocností po II. sv. válce, která ještě nestáhla svoji armádu z Německa. Německo je tak stále de jure pod americkou okupační správou, takže německá vláda nemá dovoleno se vzpírat nařízení americké okupační správy, která tlumočí požadavky americké státní moci na Německo«.

Agresorem je však pochopitelně Rusko, vždyť přece americká vojenská přítomnost na starém kontinentu, nejen v Německu, nás přece chrání před dobyvačným Kremlem… Takový je oficiální výklad novodobých demokratů. Jiný názor se nepřipouští. Jako kdyby své základny po Evropě měla rozmístěné i ruská armáda. Pak by přítomnost té americké kvůli strategické vyváženosti mohla být se zavřenýma očima a pouze do jisté míry pochopitelná. Do jisté míry proto, že Spojené státy geograficky jaksi nejsou součástí starého kontinentu. Stoprocentně chápavě bych se v těchto souvislostech stavěl k Bílému domu a Pentagonu jen za předpokladu, že ruská armáda by své základny měla na americkém kontinentu. Ale ona je tam nemá, že?

Jasně se před pár dny na půdě německého Bundestagu vyjádřila poslankyně za Die Linke Sevim Dagdelen. Případným účelovým výkřikům do tmy, že poslankyně Sevim Dagdelen není žádná Němka, že je muslimka, utínám onen pomyslný tipec konstatováním prostého faktu, že např. Velké Británii a Skotsku také vládnou muslimové (Rishi Sunak, resp. Humza Yousaf) a že v těchto případech jsou jejich pozice a z nich plynoucí postoje většinově akceptovány.

Podivuji se, proč toto zásadní vystoupení nezmínila kupř. Česká televize, jež tolik usilovně bojuje za zrovnoprávnění muslimů v Evropě. Tedy lépe řečeno – aby se Evropa muslimům přizpůsobila, nikoli naopak, jak by velela logika zdravého rozumu.

Projev Sevim Dagdelen si přečtěte do konce. Stojí za to. A je také důkazem, že když politici s muslimy účelově nemanipulují, že je rozhodně nelze házet (ty muslimy) do jednoho pytle.

(dokumentární a důkazní video zde)

Vážená paní předsedající, vážené kolegyně a kolegové.

Dnešní den je dostatečně výraznou příležitostí k poděkování za osvobození Německa. Hlavní tíhu v boji proti německému fašismu nesl Sovětský svaz, ale bez společného úsilí USA, Velké Británie a Francie by tohoto tak významného vítězství nad barbarstvím nebylo možné dosáhnout. Ve druhé světové válce přišlo o život 400 000 amerických vojáků v boji proti japonskému militarismu a německému fašismu. Vzpomínáme na ně, pokorně se jim klaníme a patří jim náš srdečný dík. Proti antisemitské nenávisti a rasistické agitaci Třetí říše stavíme přátelství národů.

Přátelství s národy Sovětského svazu, s francouzským, britským a americkým národem. Naléhavě potřebujeme německo-americké přátelství a vítáme podporu úzké společenské výměny s rostoucími vzájemnými kontakty. Vzájemné přátelství však znamená, že musíme opustit dosavadní vztah krajní podřízenosti Spolkové republiky Německo vůči zahraniční politice USA, která se vyznačuje válkou, porušováním mezinárodního práva a podporou terorismu.

A proto po 78 letech říkáme, že je čas, aby se američtí vojáci vrátili domů – všichni ostatní spojenci už Německo dávno opustili. Americké vojenské základny se chovají jako extrateritoriální oblasti, na nichž je pozastaveno uplatňování Základního zákona (pozn. německé Ústavy). Z německé půdy se v rozporu s mezinárodním právem vedou americké války, zabíjení bezpilotními letouny a mučící lety (pozn. CIA Rendition Flights). A jako by stále platil okupační statut, USA zvou lidi v Německu na kobereček do Ramsteinu.

Bývaly doby, kdy měl německý Bundestag více odvahy. Vzpomínám si na rozhodnutí o stažení amerických jaderných zbraní v roce 2010, rovněž z iniciativy ministra zahraničí za FDP Westerwelleho. Toto rozhodnutí nebylo dodnes realizováno. Ty časy jsou dávno pryč, ale my si stojíme za svým stanoviskem, že americké jaderné zbraně musí zmizet. Nyní se německá vláda nechává poslat do středu požáru USA s dodávkou tanků Leopard.

Nyní německá vláda odmítá podpořit mezinárodní vyšetřovací komisi, která by vyšetřila teroristické útoky na plynovody Nord Stream, říkám, že teror a útoky mezi přáteli nejsou přijatelné. Americká administrativa působí dojmem, že nechce spojence, ale pouze loajální vazaly. Stále méně silných zemí na světě je ochotno si to nechat líbit, a to je dobře. Základem společného přátelství by měl být respekt k lidem a mezinárodnímu právu. Proč však německá vláda odmítá i po 20 letech odsoudit americkou útočnou válku proti Iráku jako porušení mezinárodního práva?

Proč nevedete kampaň za propuštění novináře Juliana Assange, kterému v USA hrozí 175 let vězení za zveřejnění amerických válečných zločinů? Proč jste nenabídli azyl disidentu Edwardu Snowdenovi? Pruský důstojník Friedrich Wilhelm von Steuben, který je v Německu neprávem téměř zapomenut, jako generální inspektor ozbrojených sil pomáhal bojovat americkému hnutí za nezávislost. Jeho příklad by nám měl připomínat, jak důležitý je boj za demokratickou suverenitu jako předpoklad mezinárodního přátelství, míru, svobody a spravedlnosti. 

(Překlad: aeronet.news)

Na závěr ještě vzkaz králi Kavčích hor. Pane generální, to video má stopáž jen 4.20. Neříkejte mi, že by se někam do zpravodajství nebo publicistiky »nezmestilo«, jak roztomile říkají bratři Slováci. Když jste si kupř. loni v dubnu našli ve Studiu ČT24 prostor k odvysílání potornádových Mikulčic na Hodonínsku, které jste vydávali za zničené ukrajinské město, snad byste teď ze záznamu mohli pustit citovanou poslankyni Bundestagu. Navíc v tomto případě o mýlce (to je teď docela frekventované slovo… mýlka) nemůže být řeč.

Co vy na to, pane generální a znovu kandidující Dvořáku? Pane Petře, »kamaráde«, je to dobrej nápad, nebo špatnej nápad, nebo jakej je to vlastně nápad…?

Jan Čech

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Americký režim ovládá Německo od roku 1990. Předtím ovládal jen západní Německo, zatímco Německá demokratická republika byla zatím nejskvělejším státem na německém území.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy