Před klystýrem z Ruska by cuknul i Švejk

»O víkendu skonal náhle Pavel Krotov, ruský mistr světa v akrobatických skocích na lyžích. Informaci serveru championat.ru potvrdila Ruská federace freestylového lyžování. Příčina smrti zatím není jasná, má ji objasnit až pondělní pitva. Krotovovi bylo pouhých 30 let,« psal předevčírem v 11.09 sport.cz.

Moc se mně diskusi k této zprávě otevírat nechtělo, protože její duch jsem tušil. Nakonec jsem neodolal a nemýlil se. Zbytečný český človíček z bezvýznamné země ve střední Evropě, která nyní sice má premiéra a prezidenta, za něž se po dlouhatánské době nemusí stydět (stydět se budou generace příští, naleznou-li rozum), opět zveřejnil svoji ubohost.

Jakýsi Jan Žďárský napsal: »Je přeci jedno, jak se to stalo. Hlavní je, že je o dalšího Rusáka méně.« Nebo Miloš Bureš»Asi vypadl z okna, vždyť je to jedno, je to Rus – oplakávají se Ukrajinci. Takže dle současného trendu vlastně dobrá zpráva.« Nebo nějaký Tomas Cerny»Koho tady zajímá nějaký Rusák.« Nebo Jan Servus»My se Rusáků nezbavíme.« (Reakce uvedených diskutujících jsem gramaticky česal – je zajímavé, že tito ruské smrti chtiví lidé mateřským jazykem standardně příliš nevládnou – za mých školních let tací žáci, takto chatrně vládnoucí mateřštinou, většinou opakovali ročník.)

No, nevím, ale já bych se k budoucím pánům tohoto světa choval více pokorněji… – to jen na okraj, o tom někdy potom, až to bude aktuální. Mě spíš (ne)zarazilo, že administrátor tyto nenávistné příspěvky nemazal. Umíte si představit, co by se dělo, kdyby se v diskusi objevil stejný hyenismus vůči ukrajinskému sportovci, zahynuvšímu ve válečné vřavě? Myslím, že exstarosta by byl v mžiku bez bulv (podle pravidel možno i bez bulev), jak by mu z těch jeho očnicových kráterů vystřelily do veřejného prostoru…

Z té včerejší diskuse jsem odcházel čtvrt hodinu po poledni. Říkal jsem si, s komentářem počkám do zítřka, uvidíme, co admin? Dneska ráno jsem se chtěl do diskuse vrátit, dokonce ještě před pravidelnou ranní návštěvou Twitteru Markéty P-A, s níž vždy startuji pracovní den (i když je třeba zrovna na Tchaj-wanu, mně to vůbec nevadí), ale, ale… Zavřeno. Debata byla ukončena. Neobvyklé. Takhle se ukončuje hlasování v anketách, ale diskuse? Jen mě mrzí, že jsem ji nesledoval v průběhu včerejšího odpoledne. Tam to asi muselo vypadat, když už i takový Seznam Zprávy zatáhl za brzdu.

Miroslav Horníček kdysi napsal, že »je těžké být debilem, protože konkurence je veliká«. Je-li ovšem debilní většina, pak je konkurence už tak masová, že požírá sebe samotnou, tudíž ztrácí to hlavní = konkurenční měřítko, a plynule se transformuje ve společenský úzus. Jinak řečeno – co je běžné, normální, to si již nemá jak konkurovat. To se jenom vrství. Jako ta protiruská nenávist, která tenhle národ jednou dožene a vypucuje mu žaludek takovým způsobem, že i Švejkovi by tenhle klystýr nahnal strach. A že Dobrý voják něco vydržel…

Robert Fish

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Je nádhera, když toto proruské individuum, které není schopno rozlišit milióny od miliard (viz jeho pondělní lež o našich devizových rezervách), někomu vyčítá neznalost gramatiky. Pokud se týká obsahu článku, tak dokud díky ruské agresi umírají na Ukrajině nevinné děti, je mi osud nějakého rusáckého sportovce rovněž úplně ukradený.
    Ještě jednu věc nesnáším. Když bolševik začne používat citace dnes již bohužel mrtvých klasiků naší kultury. Nejvíc to schytává Werich svými rčeními o blbcích, jak vidno nepohrdnou ani Horníčkem. Prosím neberte si jejich jména do své nevymáchané huby, když už se proti tomu nemůžou ohradit. Nemáte na to právo.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy