Přehnaně drahá audience premiéra Fialy u amerického prezidenta Bidena

Základní otázka zní, kolik stojí vstupenka do Bílého domu, sídla amerických prezidentů.

Petr Fiala si vlastně za několik stovek miliard z našich budoucích daní (tedy daní, které teprve budou v příštích deseti letech vybrány) právě teď koupil přijetí v Bílém domě. Nejspíše se jedná o jednu z nejdražších audiencí v dějinách. Minimálně v dějinách naší země. Bylo by dobře, kdyby to nezapadlo a zůstalo v kolektivní paměti českého národa.

Fialova vláda zajistila pro americké zbrojovky práci a zisky nejméně na jedno desetiletí dopředu. Svatý Václav si kupoval od německého císaře klid a pokoj v rámci Svaté říše římské za sto volů ročně. Nyní je ta lenní závislost na velké vzdálené zemi násobně dražší.

Shodou okolností se Fialova návštěva odehrává v kulisách několika vážných vlečných konfliktů, které ukazují těm, kdo to chtějí vnímat, kam se technologicky posouvá válčení, resp. účinná obrana proti napadení.

Tuto obranu neřeší ani extrémně drahé stíhačky, vrtulníky či tanky či obrněné transportéry, neboť jsou konfrontovány s přesnými a zejména neskonale levnějšími obrannými systémy. Jeden z důkazů toho, co tvrdíme, jsme viděli právě na izraelské obloze, stovky dronů a raket dokázal zničit inteligentní protiletecký a protiraketový systém. Stejně by zřejmě dopadly i stíhačky a bombardéry. Škody po masivním íránském útoku na Izrael nebyly nijak vážné.

Pokud by Fialova vláda myslela svá slova o investicích do obrany republiky vážně, pak miliardy korun měla utratit spíše na vybudování obdobného obranného systému, který má k dispozici Izrael. Určitě jsou to od Izraele dobře investované peníze, které se pohybují jen ve zlomcích toho, kolik čeští daňoví poplatníci budou nuceni v příštích deseti letech zaplatit za nákup stíhaček F-35, ale také tanků, obrněných transportérů, případně i dalších vrtulníků a zbraní, čímž uděláme radost zahraničním zbrojovkám. Především těm americkým.

Ale je zřejmé, že zbraně typu stíhaček F-35, které mohou nést rakety s jadernými hlavice, tanky Leopard i obrněná vozidla švédské výroby jsou především útočnými zbraněmi. Fialova vláda by měla sdělit, kdo bude předmětem útoku, který povedeme prostřednictvím těchto zbraní.

Švédská vláda nám za rozumné peníze nabízí stíhačky Gripen, které se osvědčily. A naše země potřebuje především dobrou obranu proti raketám a dalším zbraňovým systémům, které mohou útočit ze vzduchu, obdobu izraelského Iron Doom. Toto řešení by bylo možné i v celoevropském měřítku, což by snížilo Česku pořizovací náklady.

Ale možná, že právě této garnituře politiků pětikoalice jde o to, aby náklady na obranu byly co nejvyšší. Ale vysoké náklady nejsou zárukou kvality obrany, jak ukazují izraelské zkušenosti.

Takže tou základní otázkou je, proč se Fialova vláda vydala cestou předražených nákupů útočných zbraní. A dále proti komu mají být tyto útočné zbraně vlastně použity.

Jiří Paroubek, předseda ČSSD

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Předvedl Fiala dostatečně hluboký předklon?

    Izraelský zásah proti odvetnému úderu byl úspěšný na 99 %: sestřelili stovky dronů a uniklo jim jen pár balistických raket…

  2. Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel ve zločinném spolčení s Baxovým Ústavním soudem okradli v roce 2024 české důchodce, s tím, že toto okrádání důchodců bude bezostyšně pokračovat napořád do budoucna v dalších letech.
    Buržoazie umí jen krást a parazitovat na cizí poctivé práci lidí. Nakradené peníze používá zlodějská buržoazie pro své účely, které jsou absolutně vzdálené zájmům pracujících, kteří tyto hodnoty svou prací vytvořili. Na řadě k okradení jsou další skupiny českého obyvatelstva.

    Největší legrace je, že když kdokoli napadne volební prasárny Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla u Baxova českého Ústavního soudu, tak Baxa se svým soudem tyto volební prasárny posvětí a uzákoní. Že si Baxa hodlá se zákonem dělat co se mu zlíbí prokázal Baxa okradením českých důchodců o jejich zákonité zvýšení důchodů. V ČR přestalo platit právo. ČR se trvale fašizuje pod vládou Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla s posvěcením Ústavním soudem v Brně pod vedením Baxy.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy