Příklad hodný následování…

V médiích opět rezonuje kauza ruského hokejového gólmana Ivana Fedotova, kterého loni začátkem července zadržela v Petrohradu ruská policie, resp. vojenský komisariát, za to, že se vyhýbal vojenské službě. Tu si Fedotov odkroutil a v následující sezóně bude hájit barvy moskevského CSKA – smlouvu však má podepsanou i s Philadelphií Flyers, ale to je jiná kapitola a otázka jednání mezi KHL a NHL.

Protože tento příběh sleduji podrobně od samého počátku, mohu zodpovědně konstatovat, že samotný důvod onoho zadržení nikdy nebyl předmětem zpochybnění (Rusko má povinnou 12měsíční základní vojenskou službu), a že o tom psala všechna protiruská média, vzájemně se předhánějíce, které z nich to odprezentuje více senzacechtivě. Ovšem bez toho zpochybnění důvodu samotného.

Ale nezmiňuji to prioritně kvůli Fedotovovi. Příklad z toho, jak nekompromisně vyžadovat plnění vojenské povinnosti, by si v prvé řadě měl vzít найбільший герой нашого часу, ukrajinský prezident Zelenský. Kdyby jen v České republice po vzoru ruského vojenského komisariátu nechal v součinnosti s vykulenýma očima zadržet všechny ukrajinské muže, kteří dezertovali před povolávacím rozkazem, bylo by dááávno po válce. A to už nehovořím o tom, kdyby si své brance takto pochytal po celé Evropě… I Čína by se rozklepala strachy…

Avšak zpět k rozepsanému ději… Rusko by po těch odchytech stoprocentně padlo, zběsile prchajíc před početní převahou protivníka, Volodymyr by dneska spokojeně šňupal v Kremlu a Pavel a Fiala coby jeho místodržící za odměnu v Kyjevě. A světový zbrojní průmysl, reprezentovaný hlavně Spojenými státy, by mohl, obrazně řečeno, zhasnout, neboť by již neměl proti komu vyrábět vojenskou techniku, zbraně a munici.

Protože však toto nikdo z nich nechce, potenciální ukrajinští válečníci mohou dál nerušeně obdivovat krásy české země, pobírat sociální dávky, jezdit se rekreovat do své domoviny, chlastat co hrdlo ráčí a na Václaváku mávat žluto modrými vlajkami a provolávat Slava Ukraine! Za naše peníze.

A ducha prostý český občan bude dál organizovat sbírky na tanky Tomáše a vláda bude dál dojit státní rozpočet, protože proto…

Robert Fish

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Však to je správné, že inteligentní ukrajinští muži mají možnost uprchnout před válkou. Někteří do Ruska a Běloruska, někteří do západní Evropy.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy