Home Názory Přísaha odmítá zdražování firemních školek!

Přísaha odmítá zdražování firemních školek!

Další zásek pro pracující rodiče malých dětí? Za Přísahu říkám jasné NE. Nejenže vláda od ledna ruší školkovné, ale svým nedomyšleným konsolidačním balíčkem prodraží i firemní školky.

Ty se totiž počítají do zaměstnaneckých benefitů, které vláda od ledna v částce nad 1832 korun nově zdaní a ještě budou podléhat odvodům na sociální a zdravotní pojištění. Podle daňového experta z Unie zaměstnavatelských svazů Petra Frische to »může udělat tisícikoruny na daních pro zaměstnance měsíčně«. Přitom firemní školky jsou mnohdy jedinou šancí pro rodiče dětí do tří let a navíc suplují vládní neschopnost zajistit dostatek míst ve státních školkách. Mají snad být trestáni za to, že ze svých daní dotují i státní školky, do kterých se jejich děti navíc nedostaly? Neskutečné!

Přísaha je jednoznačně proti zdražování firemních školek a vyzývá vládu, aby přestala lhát, porušovat vlastní sliby o zlepšování dostupnosti předškolní péče a házet klacky pod nohy rodinám s dětmi.

Karolína Kubisková, místopředsedkyně Přísahy

1 KOMENTÁŘ

  1. ❗️🇨🇿Jak vypadá šetření Fialovy vlády? Jurečka pořádá vánoční „setkání“ za 400 tisíc.

    Ministr práce Marian Jurečka opět předvedl, jak mu na Češích záleží. Pro zaměstnance svého resortu pořádá adventní setkání, a jen za catering utratí 400 tisíc korun.

    Češi mu to přece rádi zaplatí…

    Sledujte @neCT24  | 42TČen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here