Quod licet Iovi, non licet bovi 

Jindřichu Rajchlovi, předsedovi strany PRO, hrozí kárný postih od České advokátní komory, prý za nepřímou výzvu k zabití dvou političek – Černochové a Pekarové Adamové – a silně protirusky radioaktivní Drábové. Loňského 11. října Rajchl na svém facebookovém profilu napsal:

Jablkem kárného sváru je samozřejmě onen citát Hemingwaye. Nechci vůbec ani polemizovat o tom, zda Rajchl, byť prý nepřímo, tímto citátem k zabití oněch dam skutečně vyzýval. Věřím, že žádný soudný člověk k tomuto závěru nedospěje. Podstata je jinde.

Předseda PRO se nehodí, a tak se těm, kterým se nehodí, hodí vše, co jakkoli může být použito proti němu. Obvyklá praxe, nic nového pod ukrajinským sluncem nad českou zemí. To jsme si popsali jednu stranu mince. A teď tu druhou, abychom byli úplní.

Po zavraždění dcery Alexandra Dugina, Darji, vyjádřila ministryně obrany Černochová s touto vraždou dokonce souhlas – nikoli prý a skrze citát, ale napřímo, za sebe, vlastními slovy. Tady jsou:

»Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi lito ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc na 21. 8. si v Rusku zapamatují.«

Dugin Černochovou zažaloval z podpory a propagace terorismu, ovšem státní zástupce na výroku ministryně obrany neshledal nic trestného a případ odložil.

Asi takhle – ono totiž nejde o právo jako takové, ale výhradně o národnost a politickou orientaci. Kdyby Rajchl opsal toho samého Hemingwaye v kontextu s kýmkoli, kdo nesdílí oficiální názor, měl by dveře do Strakovy akademie otevřené dokořán. A opačně – kdyby Černochová čistě teoreticky (prakticky je to nemožné) povinně neronila slzy nad válečnou smrtí třeba nějakého vysokého, velícího důstojníka pronacistického AZOVu, a obsahově zveřejnila totéž, co v reakci na smrt Duginové (zejména o těch vrazích a válečných štváčích), čelila by hrozbě stejného postihu jako nyní Jindřich Rajchl.

Nejsi oficiální? Pácháš trestné činy.

Jsi oficiální? Vše je OK.

A propo – ten titulek vystihuje vše podstatné…

Petr Kojzar

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Rychetského Pětikoaliční zrůdy včetně Pavla a ANO shánějí stamiliardy na svoje zbraně – letadla, tanky, transportéry, a tak kradou kde se dá. Okradli důchodce a teď okrádají další obyvatele ČR, nikdo okradení neujde, které pořádá Rychetského Pětikoalice pod vedením Fialy, Pekarové, Vystrčila, Černochové a ostatních Pětikoaličních vládních gaunerů a ANO a Pavla.

  2. Porovnávat demokraticky zvolené představitele ČR s jakousi rozmazlenou milionářskou dcerkou je účelové svinstvo, které nezachrání ani tucet latinských rčení.

    • Pane Brázdo, problém je v tom, že ta milionářská dcerka je mrtvá. A někdo z toho má radost. Naopak oni demokratičti zvolení představitelé jsou živí, a to je dobře. Už se těším na jejich kyselé ksichty po dalších volbách.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy