STAN – my jsme jedna rodina

Tisková mluvčí hnutí STAN Sára Beránková se dne 20. 6. 2022 způsobem příznačným pro STAN na televizní obrazovce vyjádřila k faktu, že europoslanec Stanislav Polčák sice v důsledku svých kontaktů s protagonisty v kauze Dozimetr pozastavil své členství v hnutí STAN, ale lpí na svém mandátu europoslance, kterého se vzdát nehodlá.

To prý proto, že jej europoslancem zvolili voliči. Kdo jiný asi. Možná, že exkolega Farský se jel do USA naučit, jak se obejít bez voličů a korespondenčně vše vyřešit.

Je evidentní, že vrcholoví reprezentanti STANu pro své působení na politické scéně našli inspiraci v klasické české komedii Limonádový Joe.

V této komedii totiž zakladatel dynastie konstatuje: »Náš obchod potřebuje talenty všeho druhu, padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina.«

Dlužno podotknout, že ztotožnit se s argumentací STAN vyžaduje koňskou náturu. Ostatně podtitul komedie, kterou paní mluvčí horlivě paroduje, následujíce svého předsedu Víta Rakušana, je – aneb koňská opera.

Ovšem komedie Limonádový Joe dokázala lidi pobavit, leč klaunská vystoupení ze šapitó STAN jsou spíše k pláči.

Z řad příbuzných Pětikolaličníků nezklamala ODS, té nevadí zlodějny, korupce a zdrogovaní politici – což vše vyšlo v rámci akce Dozimetr najevo – ale pátrají, jak je to možné, že se pravda zjištěná při vyšetřování, dostala do medií – a byla tak zpřístupněna občanům. A jsme opět u toho, »jedna rodina« (ještě pořád TOP nedotknutelných)?

Jak dlouho ještě budou STAN a jejich spřátelené talenty všeho druhu zneužívat trpělivosti voličů?!

Vojtěch Filip

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy