Home Názory Strach zakrývají lží

Strach zakrývají lží

FOTO - archiv

Vždycky platilo, že pravda vyjde najevo jako olej na vodu. To jen současná vláda si myslí, že jejich lži jim vydrží celé čtyři roky. Opravdovou ránu předvolebním slibům a vládnímu prohlášení dal Z. Stanjura, když navrhl zvýšení sazeb DPH.

Chápu, že má strach se postavit před lidi a do očí jim říct, my jsme vám lhali a daně zvýšíme. Ze strachu tedy nenavrhuje zvýšit přímé daně a bude argumentovat tím, že daně fyzických a právnických osob nezvýšil. To ani udělat nemůže, protože by pravděpodobně musel jednat o daňových pásmech a vyšším ziskům zvýšit procento zdanění, a tak sáhnout na daně nadnárodních korporací, bank a těch nejbohatších lidí.

Omlouvat to bude tím, že by mu to hned vrátili daňovou optimalizací, a tak zvyšuje nepřímé daně, které jsou nejkrutější pro nízkopříjmové skupiny obyvatel, které se ani nemohou bránit, protože si základní životní potřeby prostě pořídit musí, ať už jde o vodné, stočné, elektřinu, potraviny a další nezbytné věci.

A tak bude dál za podpory slouhovských médií tvrdit, že hledá řešení na vyrovnání státního rozpočtu, který nakrmil v příjmech z inflačních peněz předražené energie, plynu, benzinu a nafty a rozházel ve výdajích za věci, které příští příjmy nepřinesou. To, že roztáčí další inflaci, mu asi nedochází, nebo to dělá schválně jako past na vládu příští, ve které nebude.

Ať je to tak nebo tak, je jasné, že jejich postup je přímo nechutný bizár. Hazardu sníží daně a znovu oberou dolních deset milionů, včetně důchodců, kterým už snížili valorizaci. A hanba je zatím nemlátí. Všeho do času.

Vojtěch Filip

3 KOMENTÁŘE

 1. Podle místních stoupenců kyjevské diktatury je prý neplnění předvolebních slibů důvodem k násilnému svržení vlády. Tak to snad aby fialová vláda sama sebe násilně svrhla.

 2. ⚠️Proč armáda mlži o mobilizačním cvičení?

  „Pokud někdo říká, že naše dlouhodobě plánované Odvodní řízení 2023 je něco jiného než cvičení, tak vědomě lže. Provádíme ho každý rok, chceme být připraveni,“ uvádí Armáda ČR na sociálních sítích.

  Armáda odmítá, že by se chystaly odvody nebo mobilizace. Jedná se podle ní pouze o pravidelné cvičení a týkat se má celé země, nejen Ústeckého kraje.

  „Tak jako se cvičíme ve střelbě a v boji, musíme cvičit i systém posílení armády. Nenechte se prosím manipulovat,“ vyzývá AČR.

  ☝️Ale je v tom háček. Lékaři totiž slova o tom, že podobná cvičení jsou běžná, nepotvrzují.

  💬„Není to zpráva, kterou bychom dostávali pravidelně,“ prohlásila sekretářka okresního sdružení České lékařské komory Pavla Bártová.

  💬„Slyším o tom poprvé, nikdy jsem o ničem takovém neslyšel. Ani v tomto případě – nevím, že by se na Českou lékařskou komoru v takové věci někdo obracel. U nás je prezenční vojenská služba zrušená už téměř dvacet let,“ tvrdí prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek.

  💬„Musím říct, že se s tím také setkávám za 20 let poprvé. Domluvili jsme se, že stačí z celého kraje dva lékaři, cvičení se zúčastní dva naši kolegové z Děčína,“ popsal člen výboru Sdružení praktických lékařů Roman Houska.

  Sledujte @neCT24

 3. ❗️🇨🇿Armáda nekomunikuje, cvičení odvodů chceme ignorovat, říká šéf lékařů Kubek.

  Snaha armády, aby si lékaři natrénovali odvodní řízení pro případ, že by k němu v budoucnu skutečně došlo, se nesetkává u doktorů s nadšením. Šéf České lékařské komory Milan Kubek navíc upozornil, že s nimi nikdo z generálního štábu nekomunikuje, což je jeden z mnoha důvodů, proč akci budou bojkotovat.

  „Civilní lékaři nemají jakoukoliv povinnost na to nějak reagovat a nikdo nám dodneška o tom nic neřekl,“ zlobí se předseda České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek.

  Žádost armády naráží u lékařů mimo jiné na skutečnost, že má ke cvičení dojít v pracovní den, kdy doktoři ordinují. „Nejsme ve válečném stavu ani ve stavu ohrožení. Nevíme ani, kdo to měl organizovat,“ vysvětluje postoj ČLK Kubek.

  Neobvyklou situaci podle všeho konzultovali spolu s kolegy s právníky, jejichž stanovisko je pro komoru rozhodujícím parametrem. Podle Kubka je výklad právníků jasný, podle předpisů nemají lékaři žádnou povinnost se podobného cvičení účastnit.

  Sledujte @neCT24

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here