Stydím se za český národ. Stydím se, že jsem občanem České republiky

Nebudu to podrobně komentovat, protože se mně chce zvracet. Oficiální česká lůza se opět vyznamenala. Ano, čekal jsem to. Setkání s takovou realitou je však bolestivé vždy. Aspoň touto cestou se klaním občanům Slovenska a Vládě SR a za všechny zhnusené a stydící ze Čechy, Moravany a Slezany posílám za řeku Moravu obrovské díky za respekt k historii, Rudé armádě a za odvahu hovořit dnes o míru. Děkuji.

SLOVENSKO:

Príhovory pri príležitosti štátneho sviatku Dňa víťazstva nad fašizmom

ČESKÁ REPUBLIKA:

Oslavy konce války proběhly tradičně 8. května v Plzni. 9. květen, jak výstižně píše mistr slova Jaroslav Kojzar (zde) je už jen pouhým dnem v kalendáři. Oficiální dehonestace historických faktů se namísto vládních činitelů, kteří se tím asi nechtěli špinit, ochotě ujalo medium.seznam.cz, které se již drahný čas prezentuje jako jednovaječné dvojče excelentního dezinformačního webu forum24.cz. Níže jsem umístil titulky dvou komentářů onoho »média«, bezprostředně se vážících k 9. květnu 1945.

Komentář 1:

Prahu neosvobodila Rudá armáda, ale povstalci s pomocí vlasovců

Je potřeba neustále naplno zdůrazňovat pro někoho krutou pravdu, že rudoarmějci si v našem hlavním městě téměř nezabojovali. Navíc kvůli netvoru Stalinovi a Sovětům zbytečně umírali čeští lidé.

Komentář 2:

Prahu osvobodili povstalci a vlasovci. Sověti jsou přeceňováni

Sovětské osvobození je často idealizováno. Příkladem je Praha, která se osvobodila sama. Sověti nejdříve odmítli návrh USA na pomoc tamnímu povstání, přijeli do osvobozeného města a povraždili vlasovce, kteří jediní Pražanům pomohli.

Dušan Sedlák

PS: Snad ještě vděčnou pusu do Řeporyjí poslat… tomu schází…

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Ti náckové pořád utahují šrouby. Je jasné, že v roce 1990 takhle psát nemohli, ale 35 let lživé propagandy a impotence opozice udělá své.

  2. 8.5.2024 v odpoledních hodinách terorizovali na Olšanských hřbitovech čeští policisté jednak české návštěvníky hřbitova, kteří přišli vzdát hold sovětským osvoboditelům, a to v souvislosti s příjezdem ukrajinské delegace na hřbitov, vyhnali od sochy zpěváka ruských písní, který každý rok na Olšanských hřbitovech zpívá sovětské vojenské písně a dále pak nechali čeští policisté odstranit před příjezdem ukrajinské delegace věnce, které položila k soše sovětského vojáka předtím delegace z ruské ambasády, tedy nechali je odnést ty věnce na zadní část památníku a pověsili tam ukrajinské vlajky. Příprava před příjezdem ukrajinské delegace na Olšanech byla, jako by měl přijet americký prezident, asi tak 50 českých policistů kolem toho na Olšanských hřbitovech skákalo. Tak to vypadá, že příští rok na nás pošle tato vláda na Olšanské hřbitovy tanky a těžkooděnce.

  3. Ten histerický sešup historie byl cítit již v roce 1989 a čas ukáže jestli náš národ má protilátky proti fašismu a proběhne nový rok 1948.

  4. Omlouvám se bratrskému ruskému národu za válečné zločiny, které proti němu páchá česká vláda a prezident. Sláva ruskému lidu a ruským hrdinům!

    Приношу извинения братскому русскому народу за военные преступления, совершенные против него Правительством Чехии и Президентом.
    Слава русскому народу и русским героям!

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy