Toho hnoje je mně líto…

Svůj k svému, říká se, když se vlivem okolností nějak něco spojí, co má k sobě obsahově blízko, avšak dosud fungovalo odděleně. Tomu, kterého jsem v předminulé víkendové anketě vylučoval z lidské civilizace (zde) vysypali před »jeho« radnici festovní kupu hnoje. Jakási skupina »My zemědělci« se k tomu přihlásila. I za výroky, které pronesl na adresu zemědělců. Nebudu psát brutální či vulgární, to by bylo tím klasickým nošením dříví do lesa, anžto on jiné neumí. Chudák hnůj.

Já vím, s hnojem se coby s vhodným příměrem vždycky šermuje, když jde o špínu, ale tentokrát ono »svůj k svému« beru rychle zpět. Jako že jsem nic takového z pusy nevypustil. Hnůj je přece veskrze užitečný, konec konců i sloveso hnojit má svůj rodný původ v hnoji.

Vím samozřejmě i to, že »My zemědělci« si kreativně pohráli se symbolikou, o tom není sporu a díky jim, ale pro příště s hnojem na pole a před radnici cokoli jiného – třeba obsah ze septiku. Je to »pokrevně« příbuzné, ovšem vyzní to ještě pregnantněji.

Tohle valící se monstrum u mě skončilo s výrokem na adresu Aničky Slováčkové. Kdybych ho, nedej Bože, někdy někde potkal povalujícího se a chroptícího na ulici, s kamenným výrazem pokerového hráče ho překročím. To v případě, že bych zrovna měl dobrou náladu. Ale že ji mám zřídka, zanechal bych mu na oděvu jako dárkový bonus hluboký otisk podrážky… Klidně i na ksichtu.

Vidíte, já ho chtěl v té víkendové anketě vylučovat z lidské civilizace, a oni ho nakonec – soudě podle toho, co se kolem něho nyní děje – vyloučí jiní. Nejdříve z ODS, pak z radnice a pak úplně. Když rozkradete republiku jako jeho spolustraníci, to je v pohodě, z toho se vylžete, ovšem když někomu prorokujete smrt, s tím už ani ti největší gauneři nechtějí mít nic společného. Ne kvůli nějakému »outlocitu«, to zase prrr, ale že by jim to občané dali ve volbách sežrat. Pokud si pamatuji, jen »Danuša naša« tuto nelidskou prasečinu hned na první dobrou neodsoudila, jinak od toho výjimečně všichni zleva doprava a zprava doleva dali ruce pryč. Ale u Danuše se to dá pochopit, ta prostě nepobrala… navíc výhradně zastupuje všechny jsoucí a budoucí pohlaví, což obnáší nepředstavitelné penzum práce. Dočkali jsme se to svoloči, což?

Pavel Votruba

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy