Víkendová anketa aneb Petice za vyloučení Pavla Novotného z lidské civilizace

Tato víkendová anketa není úplně tou typickou, na něž jste už nějakou dobu zvyklí. Bude bez vtipu, bude vážná. Mně stejně jako vám je jasné, že ona petice, notabene svým charakterem, chtěného účinku nedosáhne, přesto svůj význam má. Troufnu si tvrdit, že dokonce zásadní.

V tom smyslu, že tím dáme najevo zřetelný odpor k jednomu konkrétnímu tak zvanému člověku, jenž si o vyloučení z lidské civilizace říká už hodně dlouho. Až doteď jsem jeho nenávistné výlevy, často vyzývající k násilí vůči druhým osobám hraničící s naváděním k páchání trestných činů, včetně toho nejbrutálnějšího, bral, abych tak řekl, soucitně. Bylo mi prostě líto jednoho chudáka, který neví, co se životem, který krásy nepobral, je tlustý, šišlá, nikdy ničeho poctivého nedosáhl a zviditelňuje se pouze tím, že ze sebe schválně dělá hovado a ještě se chlubí, jak se tím baví.

Tohle všechno se teď ovšem změnilo, a sice jeho výrokem na adresu Felixe Slováčka, kterému veřejně sdělil, že jeho vážně nemocná dcera Anička maximálně do roka a půl zemře. 

Pohár ještě snesitelné přítomnosti tohoto “člověka” v lidské civilizaci přetekl. Citovaným výrokem se dopustil tak brutálního faulu, že ve fotbale by se sudí nerozmýšlel ani na vteřinu a bez VARu by okamžitě tasil červenou kartu Tasím ji i já, taste ji i vy. Jsme lidé, nejsem dobytek. Chovejme se proto jako lidé, nikoli jak ten dobytek, byť ani dobytek by takového přešlapu nebyl schopen. 

I když, jak jsem již napsal, nic nezmůžeme, přesto mu dejme najevo, že ho mezi sebou nechceme. Že se ho štítíme, že nám z něho je na zvracení. Proč? 

1. protože…. svým odporným výrokem zaútočil na to nejdůležitější, co Anička potřebuje mít fungující – a sice na její psychiku

2. protože… podle zneužil přítomnosti otce Felixe Slováčka na jedné politické akci k útoku na jeho vážně nemocnou dceru

3. protože… (lze to komunikovat i obráceně) – nechutně zneužil nemocné Aničky k útoku na jejího otce Felixe za to, že se účastnil předvolebního mítinku, na němž měla zastoupení KSČM

4. protože… jeho chování se nápadně podobá tomu, jak nacističtí dozorci zacházeli s vězni v koncentračních táborech, kteří jim rovněž prorokovali brzkou smrt

5. protože… když tento výrok zůstane bez represe, půjde o precedens, že dnes lze bez následků a takto hanebně útočit na vážně nemocné lidi  

6. protože… nikdo z nás nevíme, co dalšího by mohl provést, neboť v kontextu s jeho minulými výhružkami smrtí nemusí být v jeho případě zas tak daleko od slov k činu nebo činům

7. protože… takové individuum je bez přehánění rakovinou již tak pošramocených mezilidských vztahů 

8. protože… považuji za naprosto neúnosné, aby tento pán dál zastával funkci ve veřejné správě

9. protože… hyeny, které si výhradně troufají jen na slabé a nemocné, nepatří do lidské civilizace 

10. protože… verbálně poslat do hrobu nemocného člověka, který 24 hodin denně již podruhé bojuje o svůj život, seč mu síly stačí a s nadějí se upíná ke všemu radostnému, je bez debaty na úrovní pokusů na vězních, které prováděl doktor Mengele. Stejné svinstvo, stejný hyenismus, stejná brutalita, stejná nelidskost.

Nikde nic nemusíte podepisovat, nemám žádné petiční archy, tak či tak by byly k ničemu. Jak jsem již předeslal v úvodu, o ty archy nejde. Každý z nás máme své svědomí – to je jediná svoboda, kterou vlastníme. Právě v tom našem svědomí ho vylučme z lidské civilizace. Když tak učiníte, učiníte víc, než si myslíte. Arch, byť petiční, je jen cár papíru, ale naše čisté svědomí je právě to jediné, co nás odlišuje od hyen, které si troufají jedině na ty slabé, staré a nemocné.

Mějte hezký víkend. S čistým svědomím.

Pavel Votruba

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Potřebuje se jako politik zviditelňovat, lovit voliče a v modrohnědých (tj. fialových) vodách jich nejvíc uloví právě takto.

  2. Obdivovatel nacistů Pavel Novotný z ODS postavil v Praze-Řeporyje pomník nacistickým Vlasovcům, kteří v Sovětském svazu vraždili pro Hitlera v jednotkách německých SS.
    S Novotným se přátelí a nechává fotit a navštěvuje ho v Řeporyjích pětikoaliční prezident Petr Pavel a totéž předseda vlády Fiala z ODS a z Rychetského Pětikoalice.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy