Home Názory V čem to žijeme? V beznaději žijeme

V čem to žijeme? V beznaději žijeme

Zamysleli jste se nad tím vůbec někdy nebo jen tupě přijímáte vše, co je vám servírováno tak, jak servírováno jest? Napadlo vás někdy, že tohle všechno je jenom jedna velká hra, jedno velké divadlo? Že žádné ekonomické krize neexistují? Že tyto rádoby krize jsou pouhou televizní inscenací, pro které někdo píše scénář, někdo je režíruje, někdo je natáčí na kameru, někdo v nich hraje hlavní role a vy, my všichni, jsme toliko komparzem za mizerný honorář? Napadlo vás někdy, proč vlastně nemůžeme žít úplně normální život, naplněný každodenními radostmi, bez každodenních existenciálních starostí, když nikomu neubližujeme, takže nemáme být za co trestání – přesto však trestáni jsme?

Kdo a proč všechno tohle vymyslel tak, abychom neměli život naplněný těmi každodenními obyčejnými radostmi? Kdo vymyslel všechny ty směnitelné kurzy mezi jednotlivými měnami a proč je vymyslel tak, jak je vymyslel? Proč je všechno stanoveno tak, aby na to normální obyčejný člověk bud nedosáhl vůbec nebo s velkými obtížemi za cenu všemožných půjček, úvěrů, leasingů, ale i krádeží, podvodů tunelů atd., apod.?

Proč tohle stojí zrovna 100 a ne třeba 20, proč támhleto se prodává za 300 a ne např. za 80, a to jiné zase za 15 namísto 90? Přičemž vše je nastaveno skutečně tak, aby na to řadový občan z běžného, průměrného příjmu dosahoval těžce a žil od výplaty k výplatě. Vždyť přece např. nerostné suroviny jsou náš všech, stejně jako voda, vzduch – přesto nám tohle někdo tvrdě zpoplatnil, aby nám ze života udělal peklo na zemi. Nebo z toho vážnějšího… proč ta či ona transplantace stojí milión a nikoli 5 tisíc?

Kdo dal právo oné hrstce vyvolených takto lichvářsky kšeftovat s něčím, co té hrstce ani v nejmenším nepatří – pouze si to uzurpovala a nás skrze to vydírá a ovládá? V odpovědích právě na tyto otázky je obsaženo zdůvodnění toho, proč svět stojí za hovno – netečkuji, neb on za nic jiného než za to hovno nestojí. ONI, a všichni víme KDO, nám totiž ukradli svět na podkladě falešné představy, že ONI jsou těmi vyvolenými. Vyrobili zlaté tele a přinutili nás, abychom se mu klaněli. Abychom neuctívali myšlenky, ideje, ale zlaté tele. Snad to píši dost srozumitelně.

Proto a jen proto je dnes úplně jedno, jak dopadne válka na Ukrajině nebo v pásmu Gazy nebo v Sýrii, Afghánistánu – kdekoli. Ať oficiálně zvítězí kdokoli, nic se v životě prostých lidí k lepšímu nezmění. Vliv na vliv nemají ani v nejmenším žádné volby, žádné opozice, žádné převraty, žádné války, neboť toto všechno se děje ve znamení vynucené úcty ke zlatému teleti, jakožto k jedinému životnímu cíli, jenž se uctívat smí. A jestli bude státní rozpočet deficitně takový nebo makový, to už absolutně nemá na nic vliv. Putin, Biden, Orbán, Fico, Leynová – doplňte si kohokoli, to jsou pouhé figurky bez sebemenšího vlivu, byť za odvedené služby štědře honorované – to aby ONI skrze ně zvětšili propast mezi onou hrstkou vyvolených a námi obyčejnými smrtelníky, kterým kromě uctivé poklony zlatému teleti není jinak dovoleno vůbec nic.

Všichni jsou JEJICH, všichni vzešli z JEJICH škol a všichni jim slouží, byť navenek jako by každý jinak. A víte proč? Protože nikdo jiný, než JEJICH člověk se na takové posty nikdy nedostane. ONI kontrolují vše – politické scény, volby, média, justici, soudnictví – prostě všechno.

Tzv. dnešní ekonomická krize je krizí jenom proto, že je takto nastavena, takto vyrobena, protože v reálném světě se žádná krize nekoná. Jsou to JEJICH ekonomické teorie, definice, pojmy, výklady, které tyto krize umožňují realizovat, poněvadž byly JIMI sepsány a JIMI v JEJICH prospěch instalovány. Všechno to jsou pouhé hry s číslicemi a čísly, neboť kdyby svět fungoval přirozeně, žádná ta JEJICH ekonomická teorie by v něm nenašla uplatnění, protože už jen při pouhém pokusu o uplatnění by tvrdě narazila především na onu přirozenost.

Jeden příklad tohoto bizáru za všechny tisíce dalších – jak může státní rozpočet fungovat s deficitem, jedno s jak vysokým? Může právě proto, že ONI si pro zdůvodnění vytvořili bezpočet ekonomických teorií, které jsou sice naprosto mimo realitu, ale fungují, veřejnost je přijala za své, poněvadž znějí vznešeně, byť jim nikdo z obyčejných lidí absolutně nerozumí, protože ani rozumět nemůže, anžto srozumitelné jsou jen těm, kteří je vymysleli. Obyvatelstvo si takto samo na sebe upletlo bič, když ty JEJICH teorie bere vážně…

Tisíckrát můžete volit, koho chcete. Opozici nebo ty, kteří zrovna vládnou. Výsledek totiž bude vždycky stejný – pokaždé budete volit jen a pouze JEJICH lidi, protože ONI vám nikoho jiného k té volbě nepředhodí = nikoho jiného vám zvolit nedovolí. A pak už je naprosto jedno, kdo ty které volby jako by vyhrál, protože ať už je vyhraje opozice či zrovna ti, co vládnou, vítěz je pokaždé jen jeden – JEJICH politické subjekty, reprezentované navenek JEJICH lidmi a pro obyvatelstvo srandovně dělené na opozici a ty vládnoucí.

Vychází-li vám z toho závěr, že se nacházíme v beznadějné situaci, píši vám na vysvědčení VÝBORNOU. Ovšem vinou nikoli JEJICH, ale naší vlastní, že jsme se vzdali myšlenek a idejí a upřednostnili to zlaté tele…

Sami jsme se v tom ocitli, sami se z toho musíme dostat. Ale věřte mně, že skrze blížící se volby do Evropského parlamentu to fakt, ale fakt nepůjde. Jak by řekl kapitán Ořech z Černých baronů – »to, kurva, ani omylem…«

Jan Čech

1 KOMENTÁŘ

  1. Duševně zdravý člověk prý vidí svět růžovými brýlemi. Zatímco realistický pohled na svět je prý známkou hluboké deprese. 😛

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here