Varování, které nikdo neposlouchal, se naplnilo

Jak Olaf k Adolfovi přišel… psal jsem 9. června tohoto roku v reakci na vystoupení německého kancléře Olafa Scholze na mítinku SPD ve Falkensee, tedy se svými voliči, kteří mu zrovna z ruky nezobali. O to více zuřil (zde). »Šolcík« se tam rozjel v retro stylu Hitlerova nástupu k moci a ve světle jeho dalších štvavých (před)válečných projevů.

Scholzova doslova fanatická rétorika nezůstala dlouho bez odezvy. Na jakési dramaticko-umělecké pokračování upozorňuje aeronet.news: »Na německých kanálech na Telegramu se tento týden začalo šířit virální video v podání ruských herců, které zachycuje scénku německé hlídky Bundeswehru pod vedením agilní komisařky, která vtrhne do bytu německé rodiny a nařídí vojákům, aby začali do pytlů házet veškerý majetek a vybavení. Zatímco rodina s malým dítětem sleduje projev Olafa Scholze ve Falkensee, který řve a slibuje Putinovi válku a Ukrajině finanční a humanitární pomoc, tak příslušníci Bundeswehru mezitím celý barák vybílí.«

Ono video by za normálních okolností, coby film pro pamětníky, vzbudilo přirozený odpor vůči nacistické ideologii. Jenže problém je v tom, že nejde o film pro pamětníky, ale o žhavou současnost. Nacismus v Evropě je na vzestupu, který si nic nezadá s identickým obdobím 30. let minulého století – možná ten dnešní onen Hitlerův v lecčem i předčí. Třeba důmyslnějším zakrýváním své nahoty, byť zrovna Scholz se o nic takové už ani nesnažil.

Když v květnu 2015 bývalý předseda KSČM a dlouholetý místopředseda PS PČR Vojtěch Filip v Parlamentních listech (PL) napsal, že »Fašismus sílí s tichým souhlasem západního kapitálu«, doslalo se mu jako obvykle bezpočet vulgárních urážek.

Cituji ze zmíněného textu v PL: »Předseda KSČM Vojtěch Filip upozornil, že snahy o revizi 2. světové války se objevují i v Evropě. ‚Na území bývalých republik Sovětského svazu, tedy v zemi, těžce zkoušené nacistickou okupací, dnes sílí fašistické a nacionalistické síly. To vše s podporou a tichým souhlasem západního kapitálu pod vedením USA a EU. Dochází k nové destabilizaci všech lidských hodnot a jistot,‘ upozornil s tím, že v dalších částech světa lhostejnost nebo dokonce intervence reprezentantů imperialismu vedly ke krvavým konfliktům, na něž doplácí zejména civilní obyvatelstvo. Levice by proto podle delegátů konference měla vystupovat na obranu míru společně.«

Uplynulo osm let a to, před čím Vojtěch Filip tehdy varoval, tu dnes máme rozlezlé po celé Evropě jako štěnice a s jedním takovým pronacistickým režimem se dokonce otevřeně paktuje Vláda ČR. Na náš úkor. Jo, jo, ani ti sedláci u Chlumce nedopadli tak tristně, jako my.

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. To je těžké. Vojta něco vykládal, ale klidně si vstoupil, výměnou za svou funkci prvního místopředsedy, do faktické koalice se žluťáckou ČSSD a oligarchickou ANO, což jsou stoupenci “euroatlantického směřování”.
    Levičáci v EU se pak starali téměř výhradně o “moderní” témata jako ekofanatismus, prosazování masového přílivu imigrantů, genderismus atd. A Konečná s nimi.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy