Víkendová anketa aneb… »Byl posypán« a »Nechal se posypat« rozdíl jest (zásadní)

Cikán Bendig byl na Českém slavíkovi posypán moukou – klasickou bílou, pšeničnou (vzpomenete si ještě, že?) – rasismus jako vepř. Zpěvák bezprostředně po posypu plakal: »Nebudu lhát, ale včera mě to chvíli po tom incidentu totálně zlomilo a nevěděl jsem, co si mám myslet a co dělám špatně… Furt se ptám ‚proč‘?«

Jasně, jak by mohl lhát? Cikán, to je přece jeden vedle druhého ztělesnění »čestného pionýrského«. Ne že by bílí nelhali, lžou, až se jim od huby práší, ale cikán? Nikdy. On je přece obětí bílé nenávisti… No nic. Teď se ukázalo, že Bendig s tím pomoučněním sehrál divadlo, že to byla dopředu nachystaná akcička, aby demokratickému světu ukázal, co ti Češi jsou za rasistická hovada. Takhle oni si po staletí říkají o přes držku. A když ji dostanou, odneseme to zase my.

Případu se ihned ujala policie, která ale nyní oznámila, že vyšetřovatelé zjistili, že byla celá kauza domluvená, trestný čin tak nebyl spáchán a případ byl odložen. »Oba (Beding + sypač – pozn. autor) jsou ale podezřelí z přestupku křivého vysvětlení a bude to předáno příslušnému správnímu orgánu k prošetření, kdy jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun,« řekl v pořadu Showtime Richard Hrdina, mluvčí pražské policie.

Tak, a pojďme k anketě: v hlavní roli bílí – aneb co nám bílým by za mrzkých 50 tisíc jen tak neprošlo…

1. Kdyby… vám někdo ukradl z nákupní tašky peněženku, a vy jste obvinili Ukrajince a pak se ukázalo, že jste si to vymysleli a tu portmonku vám jako sebral kámoš, abyste vy očernili Ukrajince, které nemáte rádi – spravila by to taky jen ona padesátitisícová pokuta?

2. Kdyby… vy jste nahlásili policii, že soused cikán dělá ve vedlejším bytu bordel až do rána a pak se přišlo na to, že ten hluk cíleně vyrábí soused kamarád jen proto, aby se cikán musel vystěhovat – spravila by to taky jen ona padesátitisícová pokuta?

3. Kdyby… se vaše dítě nedostalo na vejšku a vy jste podle seznamu úspěšných studentů zjistili, že přijat byl naopak spoluobčan ze Senegalu a vy jste to rozmázli v médiích, aby se ve finále ukázalo, že váš potomek na rozdíl od toho Senegalce ani neudělal přijímačky – spravila by to taky jen ona padesátitisícová pokuta?

4. Kdyby… vy jste na ulici, zdůrazňuji bez předchozí domluvy, čili bez režie, toho Bendiga tou moukou posypali… – spravila by to taky jen ona padesátitisícová pokuta?

5. Kdyby… vy jste tímhle způsobem bránili svoji bílou rasu, nabarvili kamaráda na cikána a sehráli stejné divadlo s tím, že onen kamarád by vám někde na veřejnosti, na nějaké celebritní oficialitě spílal do bílých sviní, jak to cikáni umí – spravila by to taky jen ona padesáti tisícová pokuta?

Takhle to začíná a končí třeba na frontě, ve válce… Tolik divadelních her snad nikdy v historii nevznikalo, jako vzniká v současné podělané době. Autoři se dokonce předhánějí, kdo sepíše debilnější kus, ale světe, div se, ono to funguje a zaplněná hlediště navzdory neřestně drahému vstupnému aplaudují ve stoje, volají »brááávo« – ba co více, nenasytně žádají přídavek nejeden…

Cikánům, Ukrajině a Izraeli je prominuto vše, dokonce v linii přímé úměrnosti: čím větší lež, tím velkorysejší shovívavost, neřku-li, jako že, řku, větší pochopení. Úmyslně nepíši Ukrajincům a židům, neboť mnozí z nich a málo jich určitě není, se za to, co páchá jejich stát a vlády upřímně stydí. Ale to jen na okraj, tohle by bylo na delší povídání. Pojďme raději k pětici příkladů z dnů, týdnů a měsíců ne tolik vzdálených…

1. Jak by asi reagovala média, kdyby Kreml oznámil, že na pole kdesi v Rusku dopadla polská, ukrajinská, americká, německá… raketa a ono se nakonec ukázalo, že ta raketa byla ruská?

2. Jak by asi reagovala média, kdyby ruská artilerie sestřelila letadlo s ruskými rukojmími, obvinila z toho Kyjev, aby vzápětí vyšlo najevo, že letadlo poslal k zemi přesnou trefou ruský voják?

3. Jak by asi reagovala média, kdyby prokazatelně vyšlo najevo, že v koksu jede Putin?

4. Jak asi zareagují média, až jim nezbude nic jiného, než přijmout již dnes prokázaný fakt, že většinu brutálních útoků na ukrajinské civilní objekty má na svědomí samotný kyjevský režim, nikoli ruská armáda?

5. Jak asi zareagují média, až jim nezbude nic jiného, než přijmout již dnes prokázaný fakt, že Západ si s Minskými dohodami cíleně vytřel zadek, resp. toaletní papír použil již v momentě jejich podpisu, resp. nakoupil si ho do zásoby ještě před podpisem samotným, poněvadž věděl, že ho bude potřebovat tuny?

Bendigy za směšných padesát litrů to začíná a falešnými obviněními světové velmoci číslo jedna (co se zásob strategických nerostných surovin a jaderného potenciálu týká, tak jednička určitě) končí. Pokud s tím Evropa nepřestane, tak i skončí. Definitivně.

Tahle víkendová anketa není o tom, abyste si z těch 2krát 5 bodů vybrali, ale abyste se nad nimi v součinu 2×5=10 zamysleli. A zamýšlejte se hodně rychle, nikdy totiž nevíte, zda zrovna tenhle víkend není tím posledním… Hezký a příjemný vám ho přeje

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Trefné. A smutné.
    Ryba ovšem smrdí od hlavy: nejvyšší soud prý ve vsetínském případu shledal, že „příslušníci romského etnika žijí přítomností a neřeší budoucnost, k přijímání závazků mohou přistupovat neuváženě“, to je taky rasismus jak fík. Ultrapravicový režim prostě k rasismu inklinuje, podobně jako k nerovnosti, nesvobodě a antidemokratičnosti.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy