NYT: Naděje USA na izolaci Ruska se nenaplnily

Naděje USA na izolaci Ruska se v posledních dvou letech nenaplnily. Informoval o tom deník The New York Times (NYT).

Podle listu se americkým představitelům nepodařilo dosáhnout izolace Ruska, kterou plánovali po dobu dvou let. V některých částech Asie, Afriky a Jižní Ameriky je vliv Ruska stejně silný jako kdykoli předtím nebo dokonce roste, uvedl list. »Rusko v žádném případě není zahnáno do kouta,« cituje publikace Michaela Kimmedgeho, profesora historie na Katolické univerzitě v Americe.

NYT připomíná, že Čína, Indie a Brazílie nakupují ruskou ropu v rekordním množství a diplomatické vztahy, včetně vztahů s některými blízkými partnery USA, se v souvislosti se zvýšenou hospodářskou interakcí zintenzivnily. Jako příklad jsou uváděny návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina ve Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii. Publikace zdůrazňuje, že roste také vliv Ruska v Africe.

Podle analytiků také pozici Ruska prospívá podpora amerického prezidenta Joea Bidena akcí Izraele v pásmu Gazy, uvádí list. Mnozí představitelé vidí pokrytectví v tom, že Spojené státy odsuzují SVO na Ukrajině a současně podporují izraelskou operaci v Gaze.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy