Home Názory Víkendová anketa aneb Dééépéééhááá v épé? I mírná slza ukápla

Víkendová anketa aneb Dééépéééhááá v épé? I mírná slza ukápla

Pavel Votruba

»Musím mírně dojatě říct, ze mě mile překvapilo velké množství nominací z regionů @TOP09cz, abych kandidoval do evropských voleb. Je to masivní projev důvěry, který nelze odmítnout. Přijímám proto tyto nominace a jsem připraven kandidovat. Respektuji, že o tom však musí rozhodnout výkonný výbor mé strany. Takže čert ví, jak to dopadne. Třeba jsou tu závazky, o kterých nic nevím…,« svěřuje se na bývalém Twitteru (dnes X) mírně dojatě dvojnásobný (2008 + 2011) nejlepší ministr financí rozvíjejících se evropských ekonomik. Tehdy zřejmě kvůli ošéfovanému dééépéééhááá…

Kandidovat za TOP 09 kamkoli, je fakt terno. Tohle uskupení z knížecí milosti by totiž, kandidujíc samo za sebe, už minimálně v tomto volebním období nesedělo ve Sněmovně (ani pes by po něm neštěkl), nicméně zatím se vždycky po zádech někoho (de facto kohokoli) ke korytům vyšplhá.

V Bruselu jsou fajn peníze, proč si na důchod nějaké to euro nepřivydělat. Konec konců stejně uvažují všichni další, na mysli mám teď hlavně ty opoziční, kteří sice mají plné pusy kritických soust vůči EU, ale kandidátky do EP sestavují jak diví. Nepochybuji, že řada z nich ví, že kdejaká uliční ZO KSČ mívala na dění větší vliv než Evropský parlament, vidina tučných platů a kdejakých náhrad ovšem na lopatky vítězí nad přesvědčením. I u našeho dééépéééhááá, navzdory oné mírné dojatosti.

Jo, ještě abych nezapomněl, tyhle žvejky o podpoře z regionů, ty si nechte pro ta dvě procenta vašich příznivců, až jim budete vyprávět novodobou pohádku O spícím knížeti. Venkov a menší města mám docela detailně zmapované a tam skoro ani nevědí, že nějaká TOP 09 existuje. Tak jakápak podpora z regionů…

Mno, a co té kandidatuře dééépéééhááá do épé říkáte vy, pravidelní hosté iportaL24.cz?

1. Ze současné ligy nemá Pekar koho nominovat, proto zašátrala v minulých nula devítkách, jejichž napáchané hrůzy jsou již pozapomenuty, resp. překryly je hrůzy nynějších plejerů a plejerek v dresu s 09 na zádech.

2. Panu dééépéééhááá se zastesklo po bujarých pitkách ve sněmovních bárech za levný peníz a jistě bez déééúéééhááá – oni i v Bruselu za to umí vzít pěkně od podlahy.

3. Povolává si ho přes tuhle komedii s láskyplnými regiony přímo Brusel, a sice za výrok »Odboráři, odboráři, vezou sračky na trakaři«. Takto se nechal slyšet během ministrovaní v Nečasově vládě na adresu nespokojených odborů. No a právě takového brouska Leyenová a spol. potřebují.

4. Má mizernou angličtinu. Už to je důvod, aby mu rodná partaj kandidovat umožnila. Kdesi jsem četl, že prý »něco« rozumí a dééépéééhááá anglicky dá taky. Tak super. Třeba i vyční, poněvadž mnozí nerozumí ani to »něco«.

5. Coby přeborník na padáky dává tentokrát přednost těm zlatým – z EP se po konci volebního období rozhodně s prázdnou neodchází. Andrej k tomu pak jistě dodá, že si nahrabal cez padáka.

6. »Stát nemá co vařit pivo.« Také s tímto výrokem na adresu privatizace národního Budvaru by se mu v Bruselu dařilo nadmíru. Snad by i prodej pomohl urychlit, aby státu ulevil od starosti s tím vařením zlatavého moku, když nyní ten stát má úplně jiné starosti, než se zabývat kvalitou sladu či chmelu.

7. Když se loučil s poslaneckou lavicí, řekl: »Odcházím ze Sněmovny, ale vždy budu člověk politický.« Jelikož neřekl »budu člověk slušný«, k ničemu se nezavázal a do EP může, nebyv svázán morálním slibem, bez uzardění kandidovat.

8. V diskusi na novinky.cz jsem si přečetl toto: »Kalousek patří do české politiky, do našeho parlamentu, ne do EP.« Jiný diskutující reagoval: »Kalousek patří na Mírov.« Chci vás, pane, uklidnit, i z Bruselu vás Waze nanaviguje na Mírov.

9. Za šílené miliardy se motal coby náměstek ministra obrany kolem modernizace tanků T-72. Nejsou miliardy, nejsou zmodernizované tanky. Pro Ukrajinu »dobrý«, z pohledu EU přímo excelentní zkušenost a přístup.

10. Jako nezfalšovaný katolík se s tím nepáře. »Po mě potopa« je jeho jedenáctým přikázáním. A »nebudeš mít jiného Boha mimo mne… a knížete« dvanáctým. »Kdo z nás, soudruzi, tohle má?« když po jakešovsku kladu otázku. Už kvůli nebožtíku knížeti kandidovat musí… Kvůli jeho odkazu a nehynoucí lásce k české zemi… Brrr.

Je konec měsíce, pročež si teď o víkendu vy, kteří podnikáte, spočítejte dééépéééhááá, ať ho odvedete správně a hlavně všechno do poslední koruny, aby měl otec radost a byl i dojat, aspoň mírně. Příjemný poslední víkend předposledního měsíce roku vám jako obvykle přeje

Pavel Votruba

(nejsem plátce dééépéééhááá – to jen pro úplnost, jinak je to bezcenná informace)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here