Víkendová anketa aneb Mně Rusko chybí…

Hraje se hokej, světový šampionát, dokonce v České republice. Na Seznam Zprávy jsem si přečetl titulek »Skutečně někomu chybí Rusko na MS v Praze?« Přivedlo mě to k zamyšlení. Nad současnou úrovní hokejových šampionátů. Množné číslo zmiňuji účelově, poněvadž tahle kaňka, o níž bude dnešní anketa, mě žere už много лет назад. Není to jen v kontextu se zablokováním sborné. V jakých dalších kontextech? Třeba v těchto:

1. Opakuji – Rusko na MS jednoznačně patří, resp. bez Ruska, které vždycky patřilo k hlavním favoritům na titul, se jedná o turnaj druhořadé kategorie. Jak si mohu cenit titulu či medaile, když jsem je nezískal v konfrontaci s těmi nejlepší – se všemi nejlepšími, tzn. i s Ruskem.

2. Konec konců, i Bělorusko, které bylo rovněž zatčeno a uvězněno, mívalo výrazně světlé momenty, které míchaly konečným pořadím. Když spatřuji aktuální výkony Rulíkovy party proti Norsku, Dánsku apod., můj myšlenkový pochod hraničí s přesvědčením, že tutovou jedničku na výhru ČR proti Lukašenkovi by zřejmě vsadil málokdo.

3. a) Víte, že MS v ledním hokeji je jediným světovým šampionátem, kde se neschází absolutní světové špička?

3. b) Světové šampionáty v jakémkoli lyžování, fotbalu, házené, basketu, atletice, stolním tenise, bobech, saních, cyklistice, motocyklovém sportu atd., atd. – všude mezi sebou soupeří ti nejlepší.

5. Ano, v Praze a Ostravě jsou některé hvězdy z nejkvalitnější ligy světa, NHL, ale… Je to nahodilé a jsou jich tak 1-1,5 procenta.

6. Jiný kontext spatřuji v periodicitě konání MS. Každý rok je za mě totální nesmysl.

7. a) Další kontext rámuje nesoulad mezi IIHF a vedením NHL.

7. b) Relevantní smysl mně dávají pouze klasické světové poháry, kdy NHL přeruší soutěž a jednotlivé národní týmy mají možnost nominovat skutečně to absolutně nejlepší.

7. c) Světový pohár jednou za dva roky – taková je moje ideální představa. Hokejová klání by znovu nabyla na prestiži a zejména – na ledové plochy by se opět vrátila absolutní kvalita a vítěz by o sobě bez uzardění mohl hrdě prohlásit, že je skutečně nejlepší, což v aktuálním kvalitativním složení ani v náznaku realitě neodpovídá.

10. A poslední kontext se týká hracího formátu. Play off je sice divácky atraktivní model, ale pouze na jeden zápas je špatně. V domácích ligách se přece hraje na čtyři vítězné zápasy, což už má o formě soupeřů vypovídající hodnotu. Líbilo by se mi aspoň na dva zápasy – chápu, že musím respektovat i čas.

A propo – hrát MS v hokeji v půlce května, to je taky pěkná pitomost. Nevím, jak ostatní, ale mě tohle MS nebaví. Rád vidím TOP kvalitu a ta v Praze ani Ostravě prostě není. Rybníkového hokeje jsem si užil dost jako malý kluk. Dneska ho vidět už nepotřebuju. Takže vyrážím někam do přírody, beru si sebou špekáčky od mého poctivého řezníka a dám si první ligu na klacku někde u ohýnku. S »buřtem« a pivkem. A tu druhou ligu, která se teď koná v té Praze a Ostravě, fakt postrádat nebudu.

Mějte krásný víkend.

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy