Francouzská armáda cvičí v Estonsku jednotku »supertajných« průzkumníků

Francouzské ozbrojené síly připravují novou jednotku průzkumníků na podporu případných útočných operací na Ukrajině, informovala rozhlasová stanice RTL s odvoláním na svého zpravodaje, který pozoroval cvičení této jednotky v Estonsku.

»Budeme infiltrovat, snažit se přiblížit k nepřátelským pozicím a dokonce je obejít. Pak budeme mít dvě řešení pro průzkum. Můžeme použít náš dron, nebo starý dobrý způsob: naše oči. Můžeme si prohlédnout kousek okolního terénu. Je to velmi podobné tomu, co vidíme na Ukrajině a na Blízkém východě. Takže je to pro nás velmi zajímavé,« řekl rozhlasu jeden z členů družstva, štábní seržant Quentin.

Příslušníci této jednotky se prý dokážou díky maskování »skrývat v buši celé hodiny«a pomocí dronů pozorovat nepřítele ze vzdálenosti 200-300 metrů. Tato »experimentální jednotka supertajných průzkumníků« je určena k identifikaci nepřátelských opěrných bodů, vyhledávání vchodů do zákopů a koordinaci útočných týmů k jejich obsazení.

»Štábní seržant Quentin a jeho spolubojovníci trénují v reálných podmínkách a tvrdí, že jsou již připraveni bránit svého estonského spojence,« dodal zpravodaj rozhlasové stanice. RTL dodala, že Francie se na území Estonska účastní cvičení NATO, kterého se účastní 14 000 lidí.

Podle rozhlasové stanice je účelem těchto cvičení »ukázat Rusku, že invaze do Estonska by byla špatným nápadem«, a právě na těchto cvičištích francouzská armáda »testuje kompetence nové jednotky, která by byla užitečná na Ukrajině«.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy