Víkendová anketa – o pokleslém fanatismu až na úroveň Josefa eM

Když ještě ženy byly ženami a matkami především, nepadalo v úvahu, aby žena byla drábem, chcete-li drábovou (rod ženský), abych dostál genderové rovnosti. Pak ta doba nějak zblbla a čím méně často ženy rodily děti, tím častěji se z nich stávali drábové. Zatímco v judu je vrcholem mistrovský dan, v drábech je vrcholem uranová dana. Výstižněji řečeno – čím více dan máte, tím jste drábovější. Co všechno zlého drábové v minulosti uměli, víme. Ti dnešní za těmi minulými nezaostávají. Ani ty.

Jedna taková drábová zplodila tweet… – strašlivý, děsivý, hrůzostrašný: »Munice s ochuzeným uranem pro zvýšení průraznosti nemá s jadernou zbraní nic společného. Radioaktivita uranu je velmi nízká. Vliv používání takové munice ve válečných zónách na zdraví civilistů se nikdy neprokázal.«

Já bych ho (tweet) okamžitě trestně stíhal. Co byste s novodobým drábem v sukni, čili drábovou, udělali vy?

1. Ponechal bych ji vlastnímu osudu. V duchu myšlenky rumunského literáta Valerie Butulesca: »Cynik umírá otráven vlastním dílem.«

2. Vyslal bych ji do Iráku a na Balkán, tam ji přivázal ke kůlu a kolem nechal defilovat průvody tamních zmrzačených lidí. Po ochuzeném uranu. Americkém.

3. Za to hnusné svinstvo, co napsala na Twitter, bych ji nominoval na post pivotky (podkošové hráčky) do žákovského týmu. Košem myslím ten basketbalový, ne odpadkový, protože na jeho obroučku by snad ještě dosáhla. Aby si i ona trochu toho cynického znevažování užila.

4. Okamžitě bych ji sebral a jako zvláště nebezpečnou vygumoval ze společnosti.

5. Vykašlal bych se na ni. Nemá význam. Drábovou je falešná. Kvůli míře. Podle dosud platného předpisu z roku 1739 musel mít každý dráb aspoň 130 centimetrů.

6. Neprodleně bych ji odvolal z funkce předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Spad jejich myšlenek je radioaktivnější a zamořuje nesrovnatelně rozlehlejší území než sám jaderný výbuch.

7. Natáhl bych ji na skřipec.

8. Vyvedl bych ji z mylného předpokladu, že hlava s ochuzeným duchem není totéž, co munice s ochuzeným uranem. Je. Jsou stejně nebezpečné. U takové hlavy to začíná a ochuzeným uranem fatálně končí.

9. Zavolal bych Muskovi, aby jí doživotně a na sto západů zamknul twitterový účet.

10. Být jí, s předstihem bych se poohlédl po nějaké skrýši v jižní Americe. Jako Mengele. Na jeho úroveň oním citovaným twitterovým výrokem klesla. Ono totiž užití ochuzeného uranu není z podstaty ničím jiným, než právě pokusem na lidech.

Dneska si vyberte z nabízených možností, kolik chcete. Ani se jako obvykle nesnažím býti vtipným, poněvadž toto je až příliš závažné. Ani žádné kdovíjaké výhry tentokrát rozdávat nebudeme. Snad kromě té základní – že účastí v této anketě dokážete sami sobě, že s novodobými Josefy nechcete mít nic společného. To je nejvíc. Pro vás, pro nás, pro budoucnost. 

Pavel Votruba

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Drábová s jejím sláva Ukrajině a kopáním za TOP-09, ta se dokáže znemožnit sama a taky to při každé příležitosti důsledně dělá. Drábovou nikdo neuráží tím že na ni ukáže prstem, jako to udělal autor článku. Ten kdo se chová jako Drábová musí počítat s posměchem, stejně jako její internetoví advokáti.

  2. Votrubo, pokud pominu tvoji potřebu urážet někoho, kdo nesplňuje tvůj pochybný ideál krásy a tvoji perverzní touhu, se kterou bys ženu, která by mohla být tvou matkou, natahoval na skřipec, což ti určitě vytkne zdejší administrátor, rád bych vyvrátil tvé primitivní překrucování základních faktů:
    1. Uran patří k nejtěžším kovům (hustota srovnatelná se zlatem), a právě proto se používá ke zvýšení průraznosti proti obrněným zbraním, nikoli primárně proti živé síle. A ochuzený je právě proto, aby neměl vedlejší účinky spojené s radioaktivitou. Nesnaž se nám proto namluvit, že má tato munice něco společného s jadernými zbraněmi. Už takhle tu jsi tu za blba.
    2. Munici s ochuzeným uranem už dávno využívá ruská armáda. To ti ale zjevně nevadí.

  3. Drábová z toho provolávání „Sláva Ukrajině“ úplně zpitomněla. Viděno v jednom pořadu České televize. Byl u toho provolávání Drábové i Petr Pavel, ale zjevně mu to nevadilo, ten nacistický pozdrav z úst atomovky.
    Hlava s ochuzeným duchem, to je dobré a neplatí to jen pro Drábovou, ale na celou Rychetského Pětikoalici a Hrad.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy