Víkendová anketa SPECIÁL, anžto velikonoční… O šuku a výslužce

Máme to ve veřejném životě vzácné cérečky, krev a mlíko, jen co za a) je – za b) není pravda (to je na vás). »Ani byste nevěřili, jaků cérečku potkal jsem já toďkaj v Lidečku,« zpívala s Fleretem Jarmilka Šuláková. »Panečku, fofrem vzal jsem zpátečku – pozdě – dostal jsem hned horečku (z nich),« dozpíval bych takhle nějak podobně já.

Buď již tak či onak, šukat se musí, o Velikonocích povinně, i kdyby jen ze slušnosti, z tradice. Já si vážím všech céreček, i těch, které bych za ně na první pohled nešacoval, poznávaje je jen podle jména rodu ženského.

Víte, jsem stará škola a můj vztah k ženě se nenese ve znamení toho, zda umí bez chlapa okovat koně nebo vyměnit prasklé těsnění pod hlavou či se ožrat jak carský důstojník, to mně neimponuje, byť by to uměla, ale jestli na mě z její řeči, gest, chování, pohledu, očí dýchne ženskost, něha, křehkost. Ne vyzařující zákopy, tanky, granáty, náboje, krev, zloba, nenávist, hrubost.

Právě takovou »zákopovou« sestavu jsem nominoval k pondělnímu šuku a nyní vám ji (sestavu) představím unikátní exemplář po unikátním exempláři.

Deset veřejných céreček ke slavnostnímu velikonočnímu šuku, jež rozhodně nelze opomenout – nominovány byly (vyberte tři – soutěžíme o »šuky, šuk, ať vás šuky šuk celý pluk«… = metafora pro jejich potěchu):

1. Jana Černochová (mateřský klub: ODS, hostování: Pentagon)

Nominována bylaza mimořádný přínos v oblasti příprav 3. světové války

2. Markéta Pekarová Adamová (mateřský klub: TOP 09, hostování: PS PČR)

Nominována byla: za mimořádný přínos v oblasti posílení sebevědomí hloupých a ještě hloupějších

3. Olga Richtrová (mateřský klub: Hoši od Bobří řeky – hostování: Práti)

Nominována byla: za mimořádný přínos v podpeřinové oblasti »všechny/všichni se všemi«

4. Dana Drábová (mateřský klub: Радіаційна ситуація UK, hostování: SÚJB)

Nominována byla: za mimořádný přínos v oblasti mykologie, resp. že malé houby se nemají sbírat a mají se nechat dorůst

5. Danuše Nerudová (mateřský klub: MU Brno, hostování: STAN)

Nominována byla: za mimořádný přínos pro handicapované v oblasti statečnosti a odvahy za autorský výrok: »Mým největším handicapem je, že jsem mladá a pohledná« (CNN Prima News, 12. prosince 2022), s přesahem do oblasti virtuálního světa psychiatrie za výrok: »Babiš má ze mě strach« (proneseno tamtéž v tomtéž datumu)

6. Mirka Němcová (mateřský klub: ODS, hostování: S-PČR)

Nominována byla: za mimořádný přínos v oblasti rtuťovitě zapšklých stařen

7. Věra Jourová (mateřský klub: ANO, hostování: EU)

Nominována byla: za mimořádný přínos v oblasti vytrvalého kontinuálního propojování EU s odkazy NSDAP a jejich vrcholných soukmenovců

8. Alexandra Udženija (mateřský klub: ODS, hostování: Magistrát hl. m. Praha)

Nominována byla: za mimořádný přínos v oblasti »zázraky se dějí« – tentokrát bohužel aneb jak rodilá Srbka šlape…

9. Eva Pavlová (mateřský klub: VPA KG Bratislava, hostování s opcí: PePa-Hrad)

Nominována byla: za mimořádný přínos v oblasti historie a politologie, resp. za vyvrácení nesčetných tvrzení historiků a politiků, že Klement Gottwald byl diktátor – je to lež – kdyby nic jiného, jeho duch a odkaz vychoval pro službu demokratickým strukturám (EU + NATO) nynější první dámu coby rovnocennou polovinu demokratického prezidentského páru

10. Eva Holubová (mateřský klub: SK Na Dno, hostování: všude, kde teče)

Nominována byla: za mimořádný přínos v oblasti neomezené konzumace a za skelný pohled signalizující šťastné zítřky z okna třetího hradního nádvoří

Trenér(ka?): Ursula von der Leyen (mateřský klub: NSEAP = Nationalsozialistische Europäische Antislawische Partei, hostování: EU)

Tak jim naložte, co se na ně vejde. Za všechno tohle a mnohé, mnohé další, které se mi sem už nevešlo, nebo na které jsem zapomněl, nebo o kterém nevím a snad vědět ani nechci…

Mějte klidné a pohodové Velikonoce a když vám to udělá dobře, aspoň v představách si představujte, jak je šukáte… Já se tomu na chviličku neubráním, poněvadž mně to dobře jistě udělá. A člověk by si občas dopřát měl, notabene jsou-li ty svátky jara, že? Užijte si je!

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Ještě bych tam přidal za pravicové ženy, jejichž výčet je neúplný:

    Veronika Vrecionová (*8. září 1965, České Budějovice) je česká politička. Od roku 2019 působí jako poslankyně Evropského parlamentu. V televizi se ukázala a projevila jako vehementní zapálená vulgární válečná štváčka obhajující válku na Ukrajině a vměšování ČR do této války dodávkami českých peněz a zbraní. Vždyť přece z cizího krev neteče.

    Věra Kovářová ze STAN. Další česká válečná štváčka, která se za to nestydí.

    Markéta Gregorová, věk 31, od Pirátské strany, poslankyně EU parlamentu. Další česká válečná štváčka, která se za to nestydí.

    V pravicových českých stranách a hnutích jsou pouze ženy válečné štváčky, které jistě s radostí pošlou své děti do zákopů na Východě před ruské tanky a děla bránit jejich českou pravicovou svobodu a demokracii.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy