Vláda schválila nekončící robotu za nižší peníze!

Přísaha odmítá asociální podobu »důchodové reformy«, kterou dnes vláda na sílu protlačila. Zvyšování hranice odchodu do důchodu je absolutní nesmysl a systém nezachrání. Pominu-li zcestný způsob výpočtu, který už dříve zpochybnili demografové, není to možné ani ze zdravotního hlediska. Jak mají lidé pracovat déle, když se ve zdraví dožívají v průměru jen 62 let? Efekt bude stejně nula, protože jim stát bude místo důchodů vyplácet nemocenskou a sociální dávky.

K tomu nižší nové důchody, přísnější pravidla pro předčasné penze i nižší valorizace, osekání výchovného a redukce počtu lidí zahrnutých v rizikových profesích. To vše jsou restrikce, které se týkají jen výdajové stránky a ve výsledku ničemu nepomohou. Žádný důchodový systém totiž nemůže dlouhodobě fungovat bez stabilizace příjmové stránky důchodového účtu a tu vláda vůbec neřeší. 

Řešení je přitom jednoduché. Zdanit tzv. »velký« business, začít okamžitě s masivní podporou prorodinné politiky tak, aby se zvýšila porodnost a měl v budoucnu, kdo platit na důchody a zaměřit se na šedou ekonomiku, transferové ceny, odliv dividend a nadnárodní korporace, kam nám ročně utíkají desítky až stovky miliard.

Karolína Kubisková, místopředsedkyně Přísahy

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Roste produktivita výroby, takže logické by bylo zkracování pracovní doby. To by ovšem mocipáni nesměli všechno rozkrást nebo vynaložit na vraždění.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy