Vláda si pro nás od nového roku připravila hodně špatný dárek

Petr Fiala ve vánočním projevu říkal, že jsme v tom všichni spolu a jen společně všechno zvládneme. A od 1. 1. začal platit jejich »ozdravný« balíček. Nevím, pro koho má být ozdravný, protože vám to nepomůže. Vláda se o vás vůbec nezajímá. Nepomůže moc ani rozpočtu, vysoké schodky budou dál.

Zdražuje vodné a stočné, úklid společných prostor, zvyšuje sazbu daně z nemovitosti a zdražuje taky kadeřnictví a opravy kol. Dálniční známka bude za 2300 korun, snižuje podporu stavebního spoření na polovinu a ruší školkovné. I na platech si stát vezme víc. Vláda od nového roku zavedla nový odvod nemocenské, zrušili některé slevy na dani a živnostníci budou odvádět víc.

My jako Přísaha dlouhodobě říkáme, že stát musí nejdřív udělat pořádek u sebe. Zrušit tři zbytečná ministerstva, neposílat svoje politiky za stovky milionů na zahraniční dovolené, nezvedat si platy, když je nezvedají ani lidem. A až potom, pokud chtějí nějaké peníze navíc získat, ať začnou bojovat proti daňovým rájům.

A tady ještě přidávám 5 bodů Přísahy pro zlepšení stavu rozpočtu:

  1. Dluh státního rozpočtu snížíme pod 100 miliard
  2. Zrušíme individuální subvence podnikatelským subjektům, které způsobují nekalou konkurenci = 200 miliard
  3. Obnovíme gripeny místo nákupu F35 = 150 miliard
  4. Nezvýšíme daně lidem a podnikům
  5. Zdaníme neočekávané nepřiměřené zisky

Robert Šlachta, předseda Přísahy

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. To za socialismu jsme měli vyrovnané rozpočty, relativně nižší daně a ještě k tomu i silné letectvo. Ale zase, pravda, nebyly ty banány.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy