Home Názory Vy jste už vážně vypatlaní do mrtě?

Vy jste už vážně vypatlaní do mrtě?

»Že dobré úmysly ke zdaru díla nestačí, se přesvědčili sportovci z armádního sportovního centra Dukla. Jako každý rok vytvořili kalendář se snímky nejlepších borců, ale na focení se pomalovali protiválečným symbolem. A naštvali tak velení armády a náčelníka generálního štábu Karla Řehku,« referují novinky.cz.

Podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové vzbudil kalendář mezi vojáky pohoršení. »Generála Řehku upozornili na kalendář jeho podřízení, že je v rozporu s principy armády. Podle náčelníka generálního štábu není vhodné používat symboliku skupin, které nejen odmítají válku, ale jsou i proti vojákům a jejich poslání chránit ostatní,« řekla Novinkám a Právu. Dodala, že mezi sportovci Dukly je řada vojáků z povolání a ti by se s podobnými symboly neměli ztotožňovat.

»Když jsem ale viděl reakce lidí z armády, tak jsem pochopil, že jsem udělal botu. Přestali jsme proto ty kalendáře dál distribuovat. Zbytek, co jsme měli, tak jsme spálili, aby se to nedostalo dál,« řekl šéf Dukly Pavel Benc.

Komu by se z takového mundůru chtělo, že? Ani Bencovi se nechce, notabene před penzí, a tak radši pálí… a produkuje bláboly, že by se za ně pětileté dítě stydělo. FOTO – Dukla Praha

Skoro se mi chce říct kacíř Benc… Proč se pak ti lidé najednou podělají? Proč během pár desítek hodin otáčejí o 180 stupňů? Pavel Benc je šedesátiletý chlap, bývalý skvělý běžec na lyžích, něco v těch svých šesti desetiletích zažil…, ksakru, proč má zapotřebí ze sebe dělat vola a sypat ze sebe něco, co si podle mě stoprocentně nemyslí? Má strach, že by nedlouho před důchodem přišel o jistě slušně placenou práci? Evidentně ano, nic jiného mě relevantně nenapadá, navíc pana Bence víc než trochu znám. Ano, STRACH, to je přesně ta TOP vakcína té jejich podlé demokracie, kterou nás pětadvacet hodin denně očkují.

Odmítat válku je dnes odsouzeníhodné? Ano, je, jinak by Benc hystericky nepálil kalendáře, aby se k nim náhodou někdo nedostal a nenakazil se mírem, a nekřičel by do veřejného prostoru cosi o nějaké botě, které se dopustil.

Víte, co se mi honí hlavou? Že nadobro seknu s psaním, že nic z toho, co se dneska děje, nebudu číst, zaseju si na zahradě mrkev, pořídím si pár králíků a slepic, kolem chalupy si postavím třímetrovou zeď, pustím si Pepíčka Zímu a s prominutím se z vysoka vyseru na tenhle hnusnej, odpornej, pokřivenej svět. Není pro mě.

Dušan Sedlák

4 KOMENTÁŘE

  1. Většina občanů odmítá válku. Neodmítá ji jen ten, kdo si ji plete s počítačovou hrou. Stačí se podívat na ukrajinskou frontu a hned je vidět, že válka je úplně něco jiného a doplatíme na ni především my, běžní občané. Válka přináší jen bídu, bolest a smrt a beznaděj, kde není žádná perspektiva, žádná budoucnost. Kdyby tomu tak nebylo, talk by Ukrajinci houfně neutíkali do evropských zemí. To opravdu nechceme. My na rozdíl od nich bychom navíc neměli kam jít. Kdo touží po válce, ať jde bojovat na Ukrajinu.
    Válka být ani nemůže, nemáme čím bojovat, zbraně jsme poslali na Ukrajinu. Kdo chtěl bojovat, ten už tam dávno šel. Ruská armáda ještě posílila a jen šílenec si může myslet, že se jí můžeme postavit. Někdo namítne, že nám pomůže Západ. Ten Ukrajině pomáhal a pomáhá a víme, jak dopadá. Je třeba přestat strašit lidi, přestat se bát mírových symbolů a podívat se pravdě do očí a přijmout ji. Nezáleží na tom, zda se někomu líbí nebo ne.

  2. Vojáci AČR na fotkách v armádním kalendáři měli namalován znak CND – kampaň pro nukleární odzbrojení. Campaign for nuclear disarmement – CND, který byl hlavním symbolem mírového hnutí na Západě vadí válečným štváčům v rozbitém Československu. Je absurdní, kam se dostala proválečná hysterie Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla a jejich přicmrndávačů Řehky a ostatních armádních lampasáků.
    Nikdy jsem si nemyslel, že v reálu budu žít Čapkovu Bílou nemoc v režii Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla, těchto českých válečných štváčů, zatahujících nás do cizích válek.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here