Vyhodit důchodce, obnovující členy strany, pro nezaplacení příspěvků je za hranou lidského chování

V neděli jsem byla na setkání občanů, kteří odmítají memorandum o začleňování přistěhovalců schválené radou města Znojma, ve které figurují ANO, SPD a Znojmáci. Samozřejmě jsem podpořila občany v jejich snaze o to, aby memorandum, schválené radou, zastupitelstvo města Znojma zrušilo.

Co se mě na této schůzi dotklo úplně nejvíce, byla chvíle, kdy za mnou o berlích přišla více než osmdesátiletá důchodkyně, která mi říkala: »Janičko, já jsem členka ČSSD od roku 1990. Byla jsem na ustavující krajské konferenci Jihomoravského kraje. S mým manželem jsme vždy volili ČSSD a vždycky této straně pomáhali. A před dvěma lety, v době covidu, nás oba dva strana vyloučila za to, že jsem zapomněla zaplatit členské příspěvky.«

Zaprvé upozorňuji, že v době covidu měl každý z nás tisíce jiných starostí, a zadruhé, že příspěvky činily 100 korun ročně. A ta paní se teď přišla zeptat, jestli, když teď reprezentuji odhozenou značku ČSSD, je přijmeme. Musím říci, že jsem se v té chvíli rozbrečela. Protože strana, která si neváží svých letitých členů a není schopna jim ani připomenout, že něco zkrátka opomněli, je prostě stranou, kde vládnou hyeny, ne lidé. A tak jsme okamžitě oba manžele do ČSSD přijali. A když jsem jí i jemu připínala stranický odznak, tu krásnou růži s trikolorou, tak pro změnu plakali oni dva. Cítili se totiž znovu jako sociální demokraté. Právě pro takové lidi jsem ze země zvedla značku ČSSD a s Jiřím Paroubkem a dalšími ji hrdě neseme dál.

Jana Volfová, statutární místopředsedkyně ČSSD

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy