Home Názory Vystrčilovo hájení

Vystrčilovo hájení

Brněnský podnikatel a politik ODS Petr Cech vlastní řadu firem, které včetně jeho mají jisté nemalé potíže se zákonem. Některými Cechovými aktivitami se už dokonce zabývá i soud. Lítají v tom také nějaké fondy (např. jakýsi Atýsek, jenž prý pomáhá veteránům), v nichž se angažuje předseda Senátu Miloš Vystrčil. A Cech je synovcem Vystrčilovy manželky. Právě na toto téma zpovídal našeho Tchaj-wance Seznam Zprávy.

Jediné, v čem lze s Vystrčilem souhlasit, je fakt, že »za své příbuzné nemůžete.« Potud, ale jen potud, fajn, OK. Slava Tchaj-wanu! Dál už to je klasická směsice v dnes tolik oblíbeném STANovém módu – já nic, jak jen muzikant až do roztrhání těla.

Abychom se pochopili, já Vystrčila z ničeho nepodezírám. To především on sám způsobem své obhajoby před otázkami Seznam Zprávy zavdává příčinu k pochybnostem, neboť ona obhajoba je totožná hlavně s těmi STANovými, které se později ukázaly falešnými. Jako by je to někdo učil přes kopírák. Posuďte sami. Zde je skromná ochutnávka Vystrčilovy obrany před synovcem jeho choti…

* Vůbec s tím nemám nic společného, nevím vůbec, co on dělá, nebo jaké má projekty.

* Je to příbuzný, znám ho tak, že bych neřekl, že by takovéto věci dělal. Nebo mě to velmi překvapuje, protože bych toto v žádném případě nikdy nepředpokládal.

* My jsme to spolu nějak nerozebírali, rozumíte. Já jsem dostal zprávu, ve které bylo řečeno, vyšel článek, který není pravdivý. A tím to končilo. A já jsem nikam nevolal, neptal jsem se na to, nechal jsem to být.

* My se vidíme 3x, 4x do roka, protože spolu komunikujeme. Samozřejmě, protože on je v ODS, já jsem v ODS, tak se bavíme i o těchhle těch věcech, vůbec nebudu říkat, že ne. Nebudu říkat, že se nevídáme, když jsme příbuzní, to je hloupost.

* Pokud někdo napíše: My máme nadaci, kde pomáháme veteránům atd., nedal byste tomu záštitu, nebo nezúčastnil by ses? Protože si tykáme, jsme příbuzní. Tak já, když je to příbuzný, je to na bohulibou věc, tak řeknu samozřejmě. Dělám to rád. To je všechno, co k tomu v tuto chvíli mám. Za své příbuzné nemůžete.

Hlavně ta »bohulibost«, kterou Vystrčil tlačí do popředí, ta mě fascinuje. V 90. letech, když se tu za vydatného přispění ODS rozkrádala, vyprodávala a drancovala republika, také to byly bohulibé skutky, majíce resuscitovat po komunistech »zdevastované« národní hospodářství. Necháme se překvapit, jak moc ještě bude toto Vystrčilovo hájení použitelné za pár týdnů…

Marie Krejčíková

3 KOMENTÁŘE

  1. Soudružko Krejčíková za mě 👍. Musím říci, že jste předčila mé očekávání rychlostí, s jakou rychlostí přebíráte článek z pro vás mainstreamového a tím pádem nevěrohodného média, jako jsou Seznam Zprávy.
    Škoda, že jste se stejnou rychlostí nepřevzala např. článek poukazující na rasistické urážky redaktora ČT romského původu Richarda Samka ze strany demonstrantů mířících 17.11. k ČT na Kavčí hory, který byl zveřejněn rovněž v Seznam Zprávách.
    Ale chápu. To se vám do krámu vůbec nehodí.👹👹👹

  2. ODS je sebranka kamaráden partaj ,která se neštítí ničeho a že Československo neexistuje ,děkujme ODS a spol. V současnosti si demokraté užívají zániku ČR jako průmyslové země a dál budeme žít jako rigól EU.Brno je zvláštní německá enkláva ODS.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here