Z brigády na HPP

Mnozí z vás jste si to určitě také zažili. Zvláště v mladších věcích. Toužili jste po nějaké práci, zrovna úplně nebylo volné místo, tak jste vzali za vděk brigádou, abyste se předvedli, a pak že se uvidí… A třeba to nakonec i vyšlo a vy jste měli v kapse smlouvu na HPP čili hlavní pracovní poměr.

Ještě o fous složitější to měl Koudelka. Ten do loňska marně bojoval i o ten oficiální status brigádníka, byť pracoval, až se mu od Tenetovy ceny kouřilo, a vymýšlel mraky kokotin, jen aby se zavděčil. Doma mu však Zeman tu brigádu ne a ne zoficializovat.

Až loni. S novým pánem Hradu zavál svěží generálský vánek a Koudy se konečně dočkal. Brigádního generála. Na HPP se ovšem trpělivě protrpěl další rok. Přesně do roka a do dne. Podezírám toho zlosyna, že mu to tehdy i prorocky slíbil: »Koudelko, Koudelko, do roka a do dne zvu tě na HPP.«

Pavel slib dodržel, ať už ho slíbil nebo si ho šéf BIS přivezl z Langley… Abych to zbytečně neprotahoval – Kouďas má zase o jednu frčku navíc. Už není obyčejným brigádníkem, ale seriózním zaměstnancem Central Intelligence Agency a s novou hodností generálmajora se konečně stal prorokem i doma. Komu se tohle poštěstí, že?

Vypracoval se od píky… Naleštil se až až…

Robert Fish

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Sedm let trvalo policii a čučkařům v ČR, než vymysleli dezinformační operaci, že za výbuch ve Vrběticích může Rusko. BIS a Vojenské zpravodajství, kteří na našem území nikdy nic neodhalili a nikdy na nic nepřišli, najednou po sedmi letech zneužili vrbětické výbuchy k napadání Ruska a vyhošťování ruských diplomatů. Hamáček, střelec od boku, ihned vyhostil 18 ruských diplomatů, aby byl ve vyhošťování v jedné lajně s Bulhary, Poláky, Ukrajinci a hlavně s USA. Co všechno je třeba ještě udělat, aby Rusové nemohli dostavět Dukovany? Do dezinformační operace se zapojila i ČT, která prostřednictvím dezinformátorky Tvarůžkové a dezinformátora Železného, těchto dvou televizních tragédů, celý sobotní večer na ČT masírovala diváky svými protiruskými konspiracemi. Proti Rusku je ze strany NATO a EU vedena regulérní válka a čeští vládní představitelé nás do ní nechali zatáhnout.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy