Orbán a jeho manželka uspořádali v Budapešti aktivity na rozloučenou pro Si Ťin-pchinga a Peng Li-jüan

V pátek v Budapešti uspořádali maďarský premiér Viktor Orbán a jeho manželka Anikó Lévaiová aktivity na rozloučení pro čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a jeho manželku Peng Li-jüan.

Orbán informoval Siovi o historii, rozvoji, plánu a perspektivě Budapeště a uvedl, že čínské podniky dělaly významné příspěvky k maďarskému ekonomickému rozvoji a urbanické výstavbě, mnoho projektů, které postavily čínské podniky, se staly hlavními projekty spolupráce a symbolem přátelství obou zemí. Čínské techniky jsou v mnoha oblastech světovou špičkou, Maďarsko si přeje, aby víc spolupracovalo s Čínou a vedlo do Maďarska víc čínských pokročilých technologií, čímž pomůže maďarskému rozvoji a zlepší živobytí lidí.

Si poděkoval Orbánovi za vřelé pozvání a úžasné aktivity. Uvedl, že výměny a spolupráce mezi Čínou a Maďarskem přispěly reformám a otevírání se Číny. Čína v současnosti podporuje komplexně velké omlazení svého národa pomocí modernizace čínského typu, vysoce kvalitní rozvoj a otevírání se Číny přinese Maďarsku víc příležitostí. Čínská strana je ochotna posilovat výměny a spolupráce s maďarskou stranou v oblastech ekonomiky a technologie, podporovat obě země, aby dosáhly víc úspěchů rozvoje a vytvořily krásnější život.

Čínský prezident uvedl, že jeho návštěva není dlouhá, ale provedl s premiérem hlubokou komunikaci a dosáhli mnoha významných konsenzů. Rozhodli se založit komplexně strategické partnerství za každého počasí pro novou éru a podporovat bilaterální vztahy na bezprecedentně novou výšku. Čína a Maďarsko mají podobné názory a prosazují nezávislosti. Doufá, že udržuje se intenzivní komunikace s premiérem Orbánem, aby vedli obě země k pokračování v přátelství, spolu usilovali transformovat dosažená konsenzy na skutečné výsledky spolupráce, a neustále prospívali lidem obou zemí. Si řekl, že má plnou důvěru v budoucím rozvoji čínsko-maďarských vztahů.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy