Závidím Maďarům jejich premiéra

Upřímně řečeno, v tuto chvíli mně je úplně jedno za koho kope maďarský premiér Orbán. Pochopitelně si nedělám iluze, protože každý politik, notabene na postu premiéra, je někým dosazen (pokrytecky se tomu říká demokraticky »zvolen«), aby prosazoval zájmy svých zednářských loutkovodičů. Tak to prostě je, nepíši nic objevného.

Tuto vysokou hru však nyní ponechám stranou a zmíním druhý aspekt toho, a sice Orbánův vliv na maďarské obyvatelstvo. Zatímco v České republice vládnou pod dominantním vlivem Fialovy vlády a Hradu mezi občany válečnické touhy, brutální nenávist vůči Rusku, vyzbrojování Ukrajiny atd., Maďaři volají po míru. Pod vlivem Orbánovy politiky. To je ta podstata, kterou tím chci sdělit.

Když si poslechnete tohle aktuální Orbánovo vystoupení, aspoň já v ten okamžik přestanu považovat za prioritní odpověď na otázku, kdo za předsedou maďarské vlády stojí, že toto může nahlas říkat, poněvadž za naprosto zásadní považuji fakt, že říká, co říká. Neobjevil jsem v jeho projevu nic, co bych považoval za závadné. Závidím Maďarům, že tahle slova mohou z úst svého premiéra poslouchat…

(překlad: aeronet.news)

Jan Čech

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

 1. Já Maďarsku závidím jeho sebevědomé a myslící občany. Kéž bychom měli také takové. Uvidíme za několik dní, zda máme podobné, nebo zda jsme jen lokajové a pár prodejných ku.ev. Jestli lokajové, nečekejme, že se s námi bude jednat jinak než s lokaji.

 2. —–Podle mne učitel Fiala je jenom škraboška kterou řídí jeho poradce, Tomáš Pojar. V angličtině mají slova, i když je přeložíme pomocí slovníku, JINÝ VÝZNAM než v češtině. Slovo PORADCE znamená , v angličtině, TEN KDO ŘÍDÍ, NADŘÍZENÝ-
  —Tomáš Pojar je PORADCEM Fialy pro národní bezpečnost a od r. 2022 jeho vyjednávačem pro evropské záležitosti .2014-22 2014-2014 – 2022 prorektorem Cevro Institutu.
  –Kritizoval T.Petříčka, Zaorálka Schwarcenberga za prohlášení z . z (5/2020) ve kterém odsoudili budování židovských osad které Izrael od roku 1967 vybudoval na okupovaném Západním břehu
  Jordánu
  –1905-2005 byl v organizaci Člověk v tísni, později byl ředitelem této organizace – do r.2005
  –2010-2022 vyslancem ČR v Izraeli
  ———————————————————
  Během upalování a ubíjení ukrajinských policistů vařili někteří příslušníci organizaace Člověk v tísni těm kdo prováděli Majdan.
  Předávali jim peníze a po Majdanu zajistili dopravu některých Majdančíků do ČR.
  Do školy chodil v Izraeli,. vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, do školy Chodil i v USA.
  Podle wikipedie, je členem ODS.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy