Zemědělci v Praze a zmatky kolem Petra Fialy

19. února nebudou Prahou pochodovat Lidové milice, ale agrárníci, tj. ti, které česká neoliberální mytologie podává jako oběť sdílené ekonomiky 50. let. Domnělí potomci vesnických zbohatlíků budou protestovat proti neviditelné ruce zemědělského trhu EU, proti modle vzývané současnou 5demoliční vládou. A neoliberální vládě to vadí. V 50. letech měly být protesty organizovány z USA, nyní to má být dokonce Putin, jehož RT vypnula vláda svobody mírného pokroku v mezích pendrekového zákona již dávno.

Jenže protestující zemědělci, kterým se podle amerického vzoru říká farmáři, se jen snaží upozornit na obtíže, kterým čelí v oblasti hospodaření a chovu hospodářských zvířat, způsobené jim neviditelnou rukou evropského trhu převedenou na pražský diktát lidoveckých ministrů zemědělství. Ať děláš, co děláš, chov dobytka a drůbeže žádnou internetovou aplikací nenahradíš. A jako jakékoliv jiné podnikání, nemáme-li se vrátit ke sdílené ekonomice 50. let, nelze dělat ztrátově.

Podle předsedy české vlády však za situaci zemědělců nemůže trh, ale proruské síly. Pravděpodobně jako JUDr. Husák v 70. letech chce stavět naši společnost na zdravých silách. Takže nás možná budou čekat společenské prověrky. Jenže kde by se na našem území organizovaly proruské síly? Že by v zemědělství? Tedy, že by Rusové nosili pytle hotovosti k malofarmářům a ponoukali je k protestům, jak to popisují oligomedia u neziskovek? No, lze i věřit, že se zase objeví účet některého farmáře na Telegramu psaný v ruštině, ale sektor zemědělství je dlouhou dobu podfinancován a maso k nám nesmyslně proudí ze zemí, jako je Argentina. Jako bychom neměli dost vlastního dobytka. Vláda tento stav neřeší, zlehčuje situaci, šaškuje s Nutellou nebo vše svádí na minulého předsedu vlády A. Babiše.

Zemědělci se ale obvinění demoličního premiéra P. Fialy brání. Jejich cílem je pouze upozornit na problémy a hledat řešení – řešení bez ruského strašení. Ostatně pozůstatky divoké privatizace z 90. let 20. století z dílny teoretiků ODS-mafiánského kapitalismu k nám doléhají dnes. Stačí se projít krajinou kolem Prahy nebo Brna a často narazíte na ruiny z kdysi prosperujících vepřínů a kravínů. Pravicová politika totiž nechce podporovat české zemědělce a už vůbec ne individuální farmáře, ale zahraniční kapitál, nejlépe z Ukrajiny.

Je nutné hledat racionální řešení situace českého zemědělce. Nemůžeme se dát na modlení, jak to dělá lidovecký ministr zemědělství M. Výborný. Musí přijít rázné kroky v podobě finančních injekcí do oblasti zemědělství a živočišné výroby. Je nutné podporovat naše produkty, a ne vše jen samolibě dovážet ze zahraničí jen proto, že je daná věc levnější, protože tam je dotovaná. A nesmíme také zapomínat na uhlíkovou stopu, kterou produkují lodě a kamiony, které například maso ze vzdálených zemí dopravují na náš trh. Fialo, STAČILO!

Jan Klán

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

 1. Vy taky vidíte Ameriku i za slovem farmář. Slovo farmář, jak jsme našim zemědělcům a rolníkům začali říkat až v poslední době, vzniklo ze slova farma, což je označení zemědělské usedlosti z anglického farm, které je ze starofrancouzského ferme, jež původně mělo význam nájem, nájemní smlouva a vzniklo z latinského firmare, upevnit. A k těm financím, asi byste si mohl zjistit, že zemědělců je 1,5 % obyvatelstva, ale pobírají 40% všech dotací, slovy klasika : “ Není to málo“? A ještě nedávno se soudruzi rozhořčovali nad likvidací plodin na demonstracích požadujících buď větší protekcionismus nebo dotace, ale nejednou jsou na stejné vlně? Hodně průhledné.

 2. ‼️🇨🇿Spolu s českou houfnicí DANA v Avdějevce byl zlikvidován i český žoldák, uvádějí zdroje kanálu Maršál Malinovskij. Jedná se o bojovníka, jehož úmrtí před pár dny potvrdila i česká média.

  🔺Zdroje uvádějí, že jedním z těch, kdo prozradil totožnost českého žoldnéře, byl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který zveřejnil na svém účtu na sociální síti X fotku samotného padlého žoldáka a napsal zkrácenou formu jeho křestního jména – Tom. Později Zdechovský tento příspěvek smazal, ovšem naše zdroje si této informace stihly všimnout.

  🔎Podle našich informací je padlým českým žoldákem Tomas Zavázal s přezdívkou Sparta, který pocházel z pražských Vysočan, což potvrzují i jeho účty na sociálních sítích. Zavázal byl zlikvidován ruskou armádou 12. února letošního roku spolu s třemi svými ukrajinskými spolubojovníky. Uvádí se, že český žoldák mohl být jedním z členů posádky samohybné houfnice DANA.

  ⚡️Další zdroje tvrdí, že Zavázal sloužil v 3. samostatné útočné brigádě, která byla vyslána do Avdějevky a utrpěla velké ztráty. Tato informace se potvrzuje tím, že se na sociální síti této brigády, která byla kdysi založena mimo jiné bývalými veterány nacionalistického pluku Azov, objevil nekrolog s fotkou českého bojovníka.

  ☠️Přitom ještě na konci roku 2022 byly zveřejněny informace o tom, že Tomas Zavázal bojoval v řadách ukrajinského nacionalistického praporu Karpatská Sič, v jehož řadách sloužili i další žoldáci, včetně českých.

  👉 Sledujte @marsalMalinovskij a pošlete odkaz přátelům!

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy