Skupina G7 se začíná bát o vesmír, jednala o jeho »omezení«

Ministři zahraničí skupiny sedmi zemí jednali o »omezeních ve vesmíru« po zprávách o »možných iniciativách Ruské federace«. Oznámil to italský ministr zahraničí a místopředseda vlády Antonio Tajani.

»V návaznosti na zprávy o ruských iniciativách nebo potenciálních vesmírných iniciativách jsme věnovali jasný vzkaz o nepřekonávání určitých omezení ve vesmíru,« řekl po zasedání ministrů zahraničí skupiny sedmi zemí na okraj Mnichovské bezpečnostní konference.

Jak již dříve s odvoláním na své zdroje informovala televize ABC, podle amerických úřadů má Rusko možná plány na rozmístění protisatelitních jaderných zbraní ve vesmíru. Podle jejich verze to může souviset s určitým ohrožením národní bezpečnosti Spojených států, které bylo oznámeno 14. února.

Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov v komentáři k těmto údajům pro agenturu TASS uvedl, že Spojené státy se zabývají zlovolnými výmysly a připisují Moskvě akce a záměry, které se jim nehodí. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov označil výše uvedené publikace západních masmédií za trik Bílého domu, který se »snaží, ať už právem či neprávem, povzbudit Kongres k hlasování o návrhu zákona o přidělení peněz« Izraeli, Tchaj-wanu a Ukrajině.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy