Premiéra divadelní pohádky Princezna ze mlýna bavila děti i dospělé

Také milujete filmovou pohádku Princezna ze mlejna, kterou v roce 1994 natočil režisér Zdeněk Troška? A pokud ji mají v oblibě i vaše děti, vnoučata nebo mladší sourozenci, pak pro vás máme zajímavý tip! Před několika dny měla v pražském divadle Metro na Národní třídě premiéru pohádka Princezna ze mlýna, kterou má nově ve svém repertoáru zájezdové Divadlo Star. Tudíž není vyloučeno, že tento herecký spolek dříve nebo později zavítá také do vašeho města.

»Na to, že se jedná o amatérské divadlo, mile mě představení překvapilo. Hlavně je to super nápad! A co je nejvíc – malé děti a mnozí dospěláci se skvěle bavili. Pozval mě herec a zpěvák Václav Nosek neboli Vašek EN, který v divadelní pohádce Princezna ze mlýna hraje postavu Mlynáře. A rozhodně mě nezklamal – výkon Vaška i některých dalších herců byl na profesionální úrovni,« řekl zpívající moderátor, spisovatel a astrolog Richard Sacher, který na premiéru dorazil se zpěvačkou Marií Pojkarovou a herečkou Bárou Fišerovou, známou ze seriálů Sestřičky a Modrý kód.

Režisérem je novinář David Kastl, jenž zároveň ztvárňuje Vodníka. »Herectví se věnuji od malička, ale na profesionální úrovni jsem se mu začal věnovat v 18 letech, kdy jsem dostal první nabídky do seriálů i divadel. Navštívil jsem také několik amatérských divadelních spolků, kde jsem zjistil, že hercům nic nepředávají. To byl ten zlom, kdy jsem si řekl, že bych chtěl založit spolek, kde hercům dám vše potřebné k tomu, aby se dostali na profesionální úroveň. A hlavně, aby neustále hráli. Protože praxe je nejdůležitější,« řekl.

»V červnu tohoto roku jsem se rozhodl, že bych chtěl s mými herci prorazit do profesionálního velkého divadla a nazkoušet něco, co zná a má rád snad úplně každý. A protože miluji pohádky, a ze všeho nejvíce Princeznu ze mlejna, volba byla jasná. Zkoušení bylo opravdu náročné, neboť většina herců nikdy předtím nehrála, i tak to ale všichni dali na výbornou,« dodal Kastl.

A pozor – Divadlo Star odehraje představení Princezna ze mlýna už v neděli 4. prosince 2022 v 18 hodin v pražském KC Vozovna v Koněvově ulici 164. Pokud máte chuť a čas, můžete tam vyrazit. Vstupenky si lze již nyní rezervovat na e-mailové adrese divadlostar@gmail.com.

(mac)

FOTO – archiv Richarda Sachera a Divadla Star

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy