Čína převzala světové vedení v oblasti patentů na bezpečnostní technologie

Podle zprávy IPRdaily s názvem Zpráva o analýze patentů na bezpečnostní technologie (Security Technology Patent Analysis Report) se Čína stala zemí s největším počtem patentů na bezpečnostní technologie na světě.

Koncem dubna Čína s 20 445 patenty tvořila 54,4 procenta celkových světových patentů na bezpečnostní technologie a společně s USA, které zpracovaly 9 155 patentů, se stala hlavním inovátorem v oblasti těchto patentů.

Ze zprávy také vyplývá, že počet čínských patentů na vynálezy bezpečnostních technologií byl 2,23krát vyšší než v USA a že čínské společnosti tvořily sedm z deseti nejlepších žadatelů na celém světě.

Co je patent na bezpečnostní technologii?

IPRdaily je přední globální mediální platforma pro duševní vlastnictví (IP) na technologie, která se zaměřuje na IP služby a ekosystém odvětví IP.

Výzkumný tým IPRdaily ve zprávě poprvé analyzoval bezpečnostní technologii jako technologický cluster nové generace a shrnul její definici a konotace.

Definovali bezpečnostní technologii, také známou jako technologie informační bezpečnosti, jako technologie a metody zahrnující ochranu informačních systémů, sítí a počítačových systémů a souvisejících dat a informací, které pokrývají mnoho dimenzí systémového inženýrství.

Zpráva také integrovala tři technické dimenze obchodní, datové a systémové bezpečnosti, vyhledávání a analýzu patentů na vynálezy v oblasti globální bezpečnostní technologie.

Deset nejlepších žadatelů na světě

Jako vedoucí síla v rozvoji digitální ekonomiky se technologické podniky staly hlavními hráči v patentových přihláškách na bezpečnostní technologie.

Podle zprávy má deset nejlepších žadatelů 25.572 patentových rodin. Čínská společnost Ant Group se zařadila na první místo s 3.806 patentovými rodinami bezpečnostních technologií a společnosti IBM a Huawei se umístily na druhém a třetím místě s 3.545 a 3.433 patentovými rodinami bezpečnostních technologií.

Mezi deset nejlepších žadatelů patří společnosti Tencent, State Grid Corporation of China, Microsoft, ZTE, Intel, Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) a China Mobile.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy