Čínský robotický průmysl podporuje oživení světové ekonomiky

Humanoidní roboti s podobou čínských básníků dynastie Tchang (618-907) Li Paj a Tu Fu se stali hitem probíhající Světové robotické konference (WRC) 2023.

»Jejich postavy a výrazy vypadají přirozeně. Simulují hlasy a jednání skutečných lidí a komunikují s publikem. Jsou již využíváni v mnoha oblastech včetně kultury, cestovního ruchu a vzdělávání,« uvedl Čeng Ja-sin, pracovník společnosti EX Robots.

Sedmidenní akce začala ve středu v Pekingu a účastní se jí přibližně 160 podniků zabývajících se robotikou z celého světa. Tyto společnosti předvedly téměř 600 robotických souprav, přičemž 60 z nich mělo na této akci světovou premiéru.

Sin Kuo-pin, náměstek ministra průmyslu a informačních technologií, řekl: »Robotický průmysl představuje pokročilou výrobu a vede lidskou společnost do inteligentní éry, podporuje světový hospodářský rozvoj a zlepšuje blahobyt lidstva.«

Podle Mezinárodní federace robotiky zaznamenal celosvětový instalovaný výkon průmyslových robotů v roce 2022 historické maximum 531 000 jednotek. Ekonomiky v Severní Americe, Asii a Evropě integrovaly roboty do společenského života, což svědčí o jejich pozoruhodné vitalitě.

Robot simuluje operaci na Světové robotické konferenci 2023 v Pekingu, hlavním městě Číny, 16. srpna 2023. FOTO – Xinhua/Peng Ziyang

Ve výstavních prostorách společnosti Realman Intelligent Technology (Peking) Co., Ltd. na WRC si mnoho návštěvníků vyzkoušelo robotickou masáž, která uvolňuje svaly na zádech a ramenou.

»Vizuální senzor robota dokáže rozpoznat fyzické charakteristiky osob. Tyto informace pak využívá k vytváření masážní trajektorie. Díky správnému nastavení tlaku a teploty provádí robotické rameno masáž,« uvedl Čchao Ťia-čchi, marketingový ředitel společnosti Realman Intelligent Technology.

Čchao dodal: »Společnost Realman má dodavatele a distributory v mnoha zemích včetně Německa, Japonska a Spojených států. Úzce spolupracujeme také se společnostmi Sony a Siemens.«

Chee Fai Tan, prezident Konfederace inteligentního průmyslu ASEAN, uvedl, že roboti mohou provádět vysoce přesné práce a zároveň zvyšovat produktivitu. Mají široké uplatnění ve výrobě a zemědělství, kde pomáhají mnoha lidem.

Na WRC upoutal pozornost také víceramenný robot na sběr ovoce, díky němuž se účastníci mohli přímo seznámit s moderním a inteligentním vývojem zemědělství.

Svářecí roboti na Světové robotické konferenci 2023 v Pekingu, hlavním městě Číny, 16. srpna 2023. FOTO – Xinhua/Peng Ziyang

»Robotické rameno a zařízení na sběr ovoce jsou schopny automaticky sbírat a ukládat 400 až 500 kusů ovoce za hodinu. Pro zvýšení efektivity pracuje nepřetržitě a má schopnost výrazně minimalizovat poškození ovoce,« uvedl Li Tchao, který se podílel na výzkumném projektu víceramenného robota na sběr ovoce.

Robot byl použit v Pekingu a východočínské provincii Šan-tung, která plánuje dále expandovat na zahraniční trhy, jako jsou Spojené státy a Austrálie, poznamenal Li.

Švýcarská technologická a inženýrská společnost ABB Group na konferenci předvedla své kooperativní robotické rameno. Tu Chaj-čchüan, obchodní konzultant společnosti ABB, řekl: »Čína má obrovský tržní potenciál. Továrna ABB v Šanghaji je připravena poskytovat kvalitní výrobky s pokročilou technikou pro čínský trh a asijsko-pacifickou oblast.«

Jose Vieira, prezident Světové federace inženýrských organizací, rovněž zdůraznil význam koordinovaného rozvoje zemí celého světa: »Jsme rádi, že robotický průmysl přispívá k udržitelné budoucnosti.«

»Robotický průmysl bude i nadále dosahovat průlomových úspěchů ve více scénářích a přinášet výhody pro naše lidi,« řekl Čchen Jing, generální tajemník Čínského institutu elektroniky.

V roce 2022 přesáhl provozní příjem čínského robotického průmyslu 170 miliard jüanů (asi 23 miliard amerických dolarů). Sin poznamenal: »Roboti by měli hrát zásadní roli při řešení běžných problémů tohoto světa, jako je změna klimatu, zdravotní péče a potravinová bezpečnost, aby v budoucnu mohlo více lidí na celém světě žít lepší život.«

(Xinhua)

Související články

1 KOMENTÁŘ

 1. We Provide EU/USA Paypal/Cashapp/Binance/Wise/Bank/iptv Account Fully Verified

  0.European All Country Paypal account available Persona & Business✅
  1.USA verified Business & Personal PayPal Accounts✅
  2.Binance Verified/Verified plus✅
  3.Cashapp VCC activate/BTC enable✅
  4.Wise Personal/Business account✅
  5.Revolut business account✅
  6.Buy Aged Facebook account 5 year old✅
  8.UK Real Company documents with any name✅
  9.Any $ Dollar exchange service✅
  10.Unlimited email sending software life time✅
  11.iptv Reseller credit panel & Subscription✅
  12.Buy USA bank+ credit card account with all access✅

  Contact
  Whatsapp: +1 (515)758-0120
  Telegram: @gotinco
  ICQ: @gobuypro

  ✈️ I will give you Account full details like—  
  1.Location USA
  2.Proxy
  3.Name/DOB
  4.Full Details
  5.Paypal Address
  6.Email access
  7.Bank info
  8.Card info
  9.USA Number access
  10.Unlimited transaction-Business Acc
  11.Paypal payment supported
  12.Document Available

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy